Otomotiv dünyası İstanbul’da buluşacak

 

Dünya Otomotiv Konferansı 5-6 Kasım tarihlernide İstanbul'da toplanıyor.

 

Londra Yerleşik Worldwide Partnerships tarafından düzenlenen büyük buluşmaya Toyota Türkiye, Ford Otosan, Mercedes Benz Türk/Daimler AG, Tofaş Türk, Honda Türkiye, Anadolu Isuzu, Otoyol, Dogus Oto, Karsan, EBRD, Is Bankası, Euler Hermes, Ekol lojistik, Dynamic Lojistik, Panasonic America, Car Connectivity Consortium, IHS Automotive, TAYSAD, MUSIAD, ISPAT, TEPAV, Rusya Kaluga & Ulyanovks bölge temsilcileri, Erdemir – Ereğli Demir Celik, EY Turkey, Frost & Sullivan gibi pek çok firma ve STK'nın üst düzey yetkilisi konuşmacı olarak katılacak.

 

Otomotiv-İstanbulda-bulusuyor

 

 

 

Konferansta otomotiv üretimi, ihracatı, teknolojileri, firmaların 2015 beklentileri ve gelecek stratejileri, araç lojistiği ve tedarik zinciri gibi konular ele alınacak..

 

Türkiye'de elektrikli araçta yerli marka geliştirilip geliştirilemeyeceği de gündem maddelerinden biri olacak.

 

 

Rusya'dan büyük katılım

 

Konferans'ta, Rusya ile gelişen ilişkiler ve bunun otomotiv sektöründe etkileri göz önünde bulundurularak Rusya’dan aralarında Volvo, Peugeot, Volkswagen gibi markaların da bulunduğu 12 farklı OEM tesisleri olan bölgelerden yöneticiler programa katılacak.

 

Kaluga ve Ulyanovsk bölgelerinin gelecek olan bu yöneticiler hem Rusya’ya yatırım ve ihracat fırsatlarından, hem de firmaların bu fırsatları değerlendirebilmesi için neler yapması gerektiği konusunda bilgi verecekler.

 

Ayrıca Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan'da ihracat ve yatırım fırsatları üzerine 2014 Eylül’de bir çalışma yapan Frost & Sullivan araştırma ekibi, bu bölgelerdeki mevcut trendleri, pazar zorluklarını, hafif binek araç satışlarındaki potansiyeli ve diğer segmentlerle ilgili analizleri, Rusya pazarının dinamiklerini ve telematiklerini detaylı olarak anlatacaklar.

Programa Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Fikri Işık'ın da katılacğğı açıklandı.

 

Toplantıya konuşmacı olarak katılacaklar arasında eski Otomotiv Sanayii Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ercan Tezer, TEMSA CEO'su Mehmet Buldurgan, Toyota Türkiye CEO'su Orhan Özer, TOFAŞ AR-GE Başkanı Prof Orhan Alankuş, OTAM adına Metin Erganavan isimler yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.