OYAK, Demirören’in Total ve Moil’ine talip oldu

VW-Golf-GTI

Türkiye’nin ne önemli otomotiv yatırımlarından Renault dahil OYAK Grubu, Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu olarak bir çok sektörde faaliyet gösteriyor. Yeni stratejisi ise akaryakıt ve otogaz dağıtım şirketleri ile operasyonlarını  satın almak. Bu girişimin faaliyete geçmesi için Demirören Holding ile görüşmelere başlandı. Yeni sektörlere odaklanarak sürdürülebilir büyüme’ stratejisine sahip OYAK, şirketlerde kapsamlı incelemelerde bulunacak.

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem: “Stratejik hedeflerimize katkı sağlayabilecek fırsatları titizlikle inceliyoruz.”

OYAK, yaklaşık 900 istasyon ile faaliyet gösteren TOTAL Oil Türkiye ve M Oil şirketleri için Demirören Holding ile masaya oturdu. Satın alma için kapsamlı inceleme sürecini başlattı.

Oyak Genel Müdürü Erdem; Kaynakların verimli kullanılması, varlıklardan sürdürülebilir maksimum getiri elde edilmesini hedefliyoruz. Ülke ekonomisine katkıda bulunma hedefi ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

“150 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan akaryakıt dağıtım sektörünü de değerlendiriyoruz.”

“Türkiye’nin en büyük ikinci sanayi grubu olarak, milli ekonominin kalkınmasına 58 yıldır hizmet ediyoruz. Ülkemizde ve dünyada fırsat olarak gördüğümüz adımları atmaya devam ediyoruz. Milli sanayi, daha yüksek istihdam, daha kaliteli hizmet vizyonumuz ve stratejik sektörlerde konumlanma, sektörel çeşitlilik ile sürdürülebilir büyüme hedeflerimiz kapsamında OYAK’ı geleceğe taşıyacak hamlelerde bulunuyoruz. 30’un üzerinde ana sektörü doğrudan etkileyen ve yaklaşık 150 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan akaryakıt dağıtım sektörünü de değerlendiriyoruz. Farklı iş kollarında arayışlarımız ile bir yandan sayısı 400 bini aşan üyelerimize yüksek kalitede hizmet sunup birikimlerine reel getiri sağlarken, diğer yandan da ülkemizin büyüme ve istihdam yaratma hedeflerine ortak olmaya devam edeceğiz” dedi.

Önceki İçerikHonda CBR1000RR-R
Sonraki İçerikCitroen kampanya hattında sıfır faiz seçeneği de teklif ediyor
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz