Oyun teknolojilerinden yararlandı, 3D sanal oto dönemi başlattı

Otomobil satış ve sunumunda internetin gücü giderek artıyor ve çeşitleniyor. Audi, son olarak internet üzerinden Audi alacak olanlara uygun konfigürasyona sahip cihazlarla üç boyutlu araç hazırlama modülü geliştirdi.

Artık Audi tutkunları Audi web sitesi üzerinden diledikleri otomobili oluştururken fotoğraflardan yararlanmak yerine, yeni otomobillerini 360 derece sanal olarak inceleyebiliyor.

Audi’nin yeni üç boyutlu görselleştirme çözümü ‘Audi Visualization Engine‘ sayesinde müşteriler konfigüre ettikleri otomobillerini sanal ortamda en ufak ayrıntısına kadar etkileşimli ve gerçekçi bir şekilde inceleyebilecek. Hatta tasarladıkları otomobilleri farklı arka planlarda görüntüleme gibi seçeneklere de sahip olabilecekler. Yani taş duvarın önünde nasıl duruyor, garajda nasıl duruyor merak eden olursa, anında görebilecek. Buna ormanda, dağda, karda, yağmurda gibi seçenekler de katılabilir.

Gerçek zamanlı ilk 3D konfigürasyon uygulaması Audi ile başladı.

100 milyondan fazla kombinasyon

Bu uygulama 100 milyonu aşkın model-donanım kombinasyonunu ekrana getirebilme özelliğine sahip.

Sistemin getirdiği bir diğer yenilik de iç panel kaplamaları, park lambaları ve farlar, açılır tavan gibi en ufak detayların bile etkileşimli olarak görüntülenebilmesi.

Seçilen model, doğrudan Audi web sitesi üzerinden, gerçek zamanlı bir şekilde üç boyutlu olarak oluşturuluyor.

Audi’nin otomobil modellerine ilişkin verileri kullanan 3D uygulaması, bunları ekrana yansıtmak için ise oyun endüstrisinde de kullanılan render tekniklerinden yararlanıyor.

Audi dünyasındaki tüm dijital inovasyonları ve yenilikleri, hızla Türkiye’deki Audi tutkunlarıyla buluşturan Doğuş Otomotiv-Audi, markanın bu hizmetini Türkiye’de de kullanıma aldı.

İlk olarak Audi’nin en önemli pazarı olan ülkelerde devreye alınan uygulamanın gelecekte daha da geliştirilmesi planlanıyor. Sistem daha sonraki dönemde 4K çözünürlük seviyesine yükseltilecek. Ülkelere özgü yeni arka planlar eklenecek. Yetkili satıcılarda kullanıma yönelik ilave özellikler kazandırılacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.