Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

OZ elektrikli katlanır bisikleti tanıttı, Türkiye’ye de gelecek

Son yıllarda elektrikli scooter ve elektrikli bisiklet kullanımı hızlı bir şekilde artıyor. Başta Çin orjinli modeller olmak birçok üreticinin adım attığı bu alanda sürpriz markaları da görmek artık mümkün. Örneğin kısa bir süre önce Skoda’yı yeni modeli Kamiq‘de elektrikli scooter ile birlikte tanıdık. Şimdi de bir başka sürpriz haber İtalya’dan geldi.

Performans ürünleri ile öne çıkan OZ Jant, Leggera adını verdiği katlanır elektrikli bisikleti tanıttı. Avrupa başlangıç fiyatı 1.769 Euro olarak açıklanan bu ürünü; Oz Jant Türkiye temsilcisi Birlas Performance kısa süre içerisinde Türkiye pazarına da sunacak.

Yüksek kaliteli bir e-bisikletin performanslarını maksimum stabilite sağlayan hafif ve sağlam bir çerçeve ile birleştiren E-Leggera; karbon fiber yapısıyla en hafif katlanır bisikletlerden biri. 18,5 kg’lık ağırlığı ile bir otomobil bagajına kaldırılması ya da bir metroya binerken taşınması kolaylaştırılmış.

OZ Racing burada marka etkisini 20 inç siyah çelik telli jantlarla da ortaya çıkarıyor. E-Leggera stili ile de benzer bir çok üründen farklılıklar içeriyor. İki disk fren ve Shimano Altus 7 ileri şanzıman bileşenler sayesinde OZ Racing yarış ruhu; maksimum güvenlik ve güvenilirlikle birlikte katlanır bir elektrikli bisiklette hayat buluyor.

Üzerinde bulunan Samsung / LG Lion tip batarya kapasitesi 36 V 7,8AH; 4-6 saat arasında şarj olabiliyor ve 600 şarj yapılabiliyor. İstendiğinde yeni bir batarya ile değiştirilebiliyor. OZ Racing motor için 24 ay, batarya için 24 ay, şarj kısmı için 24 ay ve kontrol üniteleri için 12 ay garanti sağlayacağını belirtiyor.

25 km hızı var, bir şarj ile 60 km yol alabiliyor

Son hızı 25 km/saat olan OZ e-leggera; direksiyon simidi kontrolleri ile fiziksel efora göre her zaman ihtiyaçlara uygun kalibrasyon imkanı da sağlıyor.

E-Leggera şehir içi pratik ulaşım çözümleri kadar şehir dışı geziler ya da tatillerde de iyi bir çözüm hedefliyor. Küçük boyutu ve hafifliği sayesinde, kapatıldığında bir otomobil bagajında iki E-Leggera yer alabiliyor. E-leggera’da pil dışarı kolayca çıkarılabildiği için bisikletten bağımsız olarak da şarj edilebiliyor.

E-Leggera, beş seviyeli pedal yardımına sahip akıllı bir denetleyiciye sahip. Bu şekilde, her durum ve yol türü için istenen yoğunluğu seçerek; daha az enerji ile doğru şekilde kalibrasyon mümkün. Pedal yardımı olduğunda ise şarj süresi ortalama tüketimle yaklaşık 60 km’ye ulaşıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.