Peugeot 4008 coupe SUV mu geliyor?

Otomobil satışlarının yükselen yıldızı SUV segmentinde Peugeot yeni bir atak yapmaya hazırlanıyor. 3008 ile başlattığı yeni yüz yeni tasarım hamlesini yeni bir coupe SUV ile taçlandırmak isteyen marka, SUV satışlarındaki artıran da yararlanmak isteğinde. Peugeot, Volkswagen Taigo ve Citroen C4 gibi oyuncuların olduğu coupe SUV segmentinde oyuna dahil olacak. Casus kameralara yakalanan Peugeot 4008 coupe SUV hakkındaki ipuçları neler?

Yoğun bir şekilde kamuflajla kaplanan yeni modelin arkaya doğru basıklaşarak yükselen gövdesi; coupe tarzını açıkça belli ediyor. Yerden yüksekliği crossover modelinde olması gerekenden daha fazlası değil ve sportif bir duruş sağlıyor.

Kamuflajın ardından kendini gösteren dört kollu jant tasarımı, konsept ve elektrikli otomobillerde kullanılan sade tasarımlara yakın duruyor. Tasarım detayları kendini göstermese de ön far kısmındaki aşağıya uzanan çizgiler, bu modelde de mevcut tasarım dilinin kullanılacağının ipuçlarını veriyor. Ön ve arka farlarda da 308 GT Line versiyonuna benzer şekilde LED aydınlatmalar olduğu görülebiliyor.

Avrupa’nın en beğenilen otomobil modelleri Fransızlardan!

Peugeot 4008 coupe SUV kamuflajlı fotoğraf

Henüz net bir ismi olmayan coupe SUV modelin isminin 408 Cross ya da 4008 olarak adlandırılması bekleniyor. Bugüne kadar herhangi bir modelinde cross ibaresine yer vermeyen Fransız markanın yeni oyuncusu 4008’e daha yakın dursa da cevabını ilerleyen zamanlarda öğreneceğiz.

Coupe SUV modelin hem akrabası hem de boyut ve oran açısından yakın olduğu Citroen C5 X’in üretildiği EMP 2 platformunun üzerinde üretilmesi bekleniyor. Yine EMP2 platformunda üretilen Opel Astra ve Peugeot 308 gibi hibrit ve elektrikli versiyonları bulunan araçlar da yeni modelin elektrifikasyon stratejisine uygun olarak üretileceğinin habercisi.

Stellantis’in tüm güncel teknolojik ve teknik altyapısından faydalanacak olan Peugeot 4008 coupe SUV (veya 408 Cross)’un 2023 yılının başlarında piyasaya sürülmesi ve ardından Avrupa pazarında satışa çıkması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.