Peugeot’nun yeni hafif ticarisi hazır: Üçlünün ilki Expert Traveller

Fransız otomotivinin öncü güçlerinden PSA’nın Toyota ile birlikte geliştirdiği kompakt segment hafif ticari aracın ilki Türkiye yollarına çıkıyor. Yeni Peugeot Expert Traveller, 9 kişilik yolcu kapasitesiyle Combispace sınıfına Fransız tadı katacak.

Modelin bir Citroen bir de Toyota versiyonu çıkacak.

Fransız markanın yeni minübüsü 2.0 BlueHDi Euro6 motorlar EAT6 tam otomatik şanzımanla kombine edilen 180 HP ve manuel şanzımanla kombine edilen 150 HP olmak üzere iki farklı güç alternatifiyle Türkiye yollarına çıkıyor.

9 koltuğa kadar farklı oturma kombinasyonlarına sahip iç mekanıyla Peugeot Expert Traveller fiyatı 133.000 TL’den başlıyor.

5,30 m uzunluğa sahip olan Peugeot Expert Traveller, 1,9 metre tavan yüksekliği ile kapalı otoparklara girme avantajına sahip. Bu da metropollerdeki kullanım kolaylığını destekleyen bir unsur olarak öne çıkıyor.

Yüksek ekipman seviyesiyle yola çıkan Peugeot Expert Traveller yolcularına üst seviye konfor vaat ediyor.

Tasarımını Peugeot binek otomobillerinin genetik kodlarından alan Peugeot Expert Traveller yaşama alanı ve konfor seviyesiyle örneğin VIP yolcular ve bagajlarının transferi gibi yolcu taşımacılığı yapan profesyonellerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedefliyor.

9 kişilik minibüs ile vergiyi artıran yasal mevzuatın da önüne geçiyor.

Üst ekipman paketinde Xenon far ve 17 inçlik alaşım jantlara yer veriliyor.

Ayrıca kapı açılınca, yolcuları aydınlatmalı kapı eşikleri karşılıyor. Standart olarak elektrikli sürgülü yan kapılar arka koltuk yolcularının araca binişini kolaylaştırırken opsiyon olarak eller serbest kumandalı sürgülü yan kapılar ile konfor düzeyi daha da arttırılabiliyor.

Yüksek ekipman paketleri

Peugeot Expert Traveller 9 kişilik yaşam alanı ve 1.300 litrelik bagaj hacmi sunuyor. Söz konusu bagaj hacmi tamamen çıkartılabilen 2. ve 3. sıradaki koltuklar ile 4.900 litreye kadar arttırılabilirken, 3. sıraya giriş kolaylığı da dikkat çekiyor.

Öne doğru katlanan koltuk mekanizması sayesinde arka koltuk sırasına geçiş için uyguin bir açıklık ortaya çıkıyor. Peugeot Expert Traveller’da 2 ve 3. sıradaki arka yolcu koltuklarının, 2/3-1/3 oranında yatabilen, katlanabilen ve tamamen çıkarılabilen özelliğiyle modülerlik sunuluyor.

Ekstra karartılmış arka camlar yolcuların mahremiyetini korurken perdesi bağımsız olarak açılabilen iki parça cam tavan daha aydınlık bir yaşam alanı ve gökyüzüne doğru panoramik bir görüş sunuyor.

LED ambiyans aydınlatması, bireysel okuma lambaları ve üç bölgeli iklimlendirme kontrolünün entegre edildiği çok fonksiyonlu tavan standart.

Her türlü mobil cihazın şarj edilmesi için iç mekanın farklı noktalarında 12V prizi ve bir adet USB soketi dağıtılmış durumda.

Peugeot Traveller

Günlük kullanım kolaylığı için

Bu sınıfta nadir bir donanım olan bagaj kapağından bağımsız açılan arka cam, örneğin bagaj kapısını açmak için yeterli alan olmayan durumlarda bagaja erişimi kolaylaştırıyor ve opsiyon olarak sunuluyor.

Peugeot Expert Traveller’da kabin içine dağıtılan toplam 74 litreye kadar açık veya kapalı saklama alanı bulunuyor.

Üstte 5 adet 0,5 litrelik su şişesini alabilen soğutmalı 7 litrelik ve altta 5 litrelik olmak üzere yolcu tarafında 2 torpido gözü bulunuyor. Bunun dışında tablet veya akıllı telefonu gizlemek üzere 5 litrelik A4 formatında kapalı göz de torpido gözünün üstünde yer alıyor.

Gösterge panelinin iki yanında yer alan 2 bardaklığın her birine 0,5 litrelik birer şişe sığarken, orta konsolda ufak eşya saklama gözü yer alıyor.

Her iki ön kapıda 1,5 litrelik 2 şişeyi alabilen 8 litrelik kapı cebi bulunuyor. Her bir sürgülü yan kapı içinde 5 litrelik saklama gözü yer alıyor.

İkinci koltuk sırasındaki 2 kişilik koltuk düzeninde 0,5 litrelik 6 şişeyi alabilen 8 litrelik saklama gözü sunuluyor.

Dönme çapı 11,30 metre ile şehir içine uygun

Önde 0,88 metrelik ve arkada 0,80 metrelik kısa aks uzantıları ve 11,30 metrelik dönme çapı özellikle şehir içinde veya manevralar sırasında Peugeot Expert Traveller’ın kullanım kolaylığını arttırıyor. Sadece 1,90 metre tavan yüksekliği ile Peugeot Expert Traveller şehir içinde, alışveriş merkezlerinde ve havaalanlarındaki kapalı park alanlarına girmeyi kolaylaştırıyor. Sayısız güvenlik donanımlarının yanı sıra yeni şasi ve güçlendirilmiş karoseriyle Peugeot Expert Traveller Aralık 2015’te Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız aldı.

Peugeot Expert Traveller elden geçirilen EMP2 platformunun MacPherson tipi ön süspansiyonundan yararlanıyor.

Elektrik destekli hidrolik direksiyon sistemi ve direksiyon kutusunun önünde konumlandırılan viraj demirleriyle dönüş yarıçapını minimize ederken, park ve manevraları destekliyor ve düz gidiş stabilitesini arttırıyor. Şasi ve bağlantı elemanlarında kullanılan özel filtreleme sistemleri sarsıntıları azaltırken yol tutuşu hassasiyetini artırıyor.

Yeni üçgen formlu arka aks bağlantıları bir yandan geniş bagaj hacmi veya oturma alanı için alan kazandırırken 1.163 kilogramlık yükleme kapasitesini de beraberinde getiriyor.

İster yüklü, isterse de yüksüz kullanımlar olsun sertlik ayarlı helezon yaylar ve yüke bağlı değişken amortisörler en üst seviyede konfor sunuyor.

22,4 lt kapasiteli AdBlue deposu 15.000 km’lik menzil sağlıyor.

Peugeot Expert Traveller 20.000 km veya 1 yıllık bakım aralığının da katkısıyla düşük kullanım maliyeti avantajı sunuyor.

Peugeot Expert Traveller güvenlik sistemleri neler

Peugeot Expert Traveller; Yorgunluk Tespit Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Visiopark 1 (180 Derece Arka Kamera) gibi en yeni sürüş destek sistemleriyle donatıldı.

Opsiyon olarak Adaptif Hız Sabitleyici, Hız Levhası Tanıma Sistemi, Şerit Takip Sistemi ve Akıllı Işık Sistemi gibi donanımlar sunuluyor.

Yine opsiyonel olarak; Aktif Hız Sabitleme Sistemi, Çarpışma Uyarı Sistemi ve Aktif Güvenlik Freni olmak üzere üç özel donanımı içeren Sürüş Asistan Paketi de sunuluyor.

Internet bağlantılı yolculuklar için

Peugeot Expert Traveller’da bilgi ve eğlence sistemine ek olarak 7 inç büyüklüğünde yeni bir kapasitif dokunmatik ekran kullanılıyor. 3D Navigasyon, telefon ve medya olmak üzere tüm fonksiyonlar dokunarak veya sesli komut sistemiyle bu ekran üzerinden kontrol edilebiliyor.

Mirror Screen özelliğini de içeren Peugeot Expert Traveller, 7 inçlik dokunmatik ekranı üzerinden akıllı telefonunun uygulamalarına güvenli bir şekilde ulaşma imkanı vaat ediyor. Mirror Screen, daha geniş akıllı telefon uyumluluğu sunabilmek için Apple CarPlayTM, Android Auto ve Mirrorlink® teknolojileri ile birlikte sunuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.