Proje reklamına şarj desteği

Türkiye’de biraz zayıf kalsa da dünya otomotiv devlerinin elektrikli otomobiller konusunda çalışmaları tam gaz devam ederken, geleceği gören inşaatcılar projelerinde şarz ünitelerine yer vermeye başladılar. Hatta konutların bu özellikleri tanıtım kampanyalarında özellikle vurgulanmaya başladı.

2020 yılına kadar otomobil satışlarının yüzde 10’unun elektrikli araçlardan oluşacağı öngörülürken, şarj sorunu ise yeni nesil konut projeleri sayesinde çözüme kavuşması hedefleniyor. İşte bu projelerden biri MFZ Grup tarafından Çayyolu’nun Beytepe ile birleştiği değerli lokasyonda inşa edilen Allora Beytepe projesinde hayata geçirildi. Proje elektrikli araçlar için kapalı otoparkında yer verdiği şarj üniteleriyle dikkati çekiyor.

Proje ortaklarından Muhanver Gözüm, konuyla ilgili değerlendirmesinde, “Yakın gelecekte trafikte sıkça karşılaşacağımız elektrikli araçların en büyük sıkıntısı olan şarj sorunu, konut projelerinde şimdiden yer verilen şarj üniteleriyle çözülecek. Biz de bu konuda elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Talebi artıracak bir unsur

Gözüm, bu kapsamda projede elektrikli araç şarj istasyonlarına yer verdiklerini belirterek, şunları söyledi: “Elektrikli araç kullanımını yaygınlaştırmak konusunda inşaat sektörüne de büyük iş düşüyor. Biz Allora Beytepe projemizin kapalı otoparkında, geleceği yakalayarak şarj ünitelerine yer verdik.

Yeni inşa edilen tüm projelerde de elektrikli araç şarj ünitelerinin bulunması gerektiğini düşünüyorum. Bu araçların yaygınlaşması konut alıcısı tarafından ünitelere talebi artıracak. Ancak ünitelerin sonradan montajı çok zor olduğu için inşaat aşamasında alt yapının planlanması gerekiyor” diye konuştu. Allora Beytepe, 28 ve 35 katlı iki kule ve konut bloklarından bağımsız her biri 3’er katlı 13 dükkandan oluşuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.