PSA Grubu DS Türkiye müdürünü ve ilk şarjlı modelini açıkladı

Alman Opel’i de devraldıktan sonra Türkiye’de yeniden yapılanan PSA, kanatları altındaki DS Türkiye marka direktörünü açıkladı. DS Automobiles Türkiye Marka Direktörlüğü görevine Berk Mumcu getirildi. Mumcu, DS markasının 2020 yılında ilk fişli hibrit otomobilinin ithalatı operasyonunu da yürütecek. PSA Grubu Türkiye’de ilk elektrikle şarj edilebilir otomobil olarak 2020 yılı ortasında DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 modelini pazara sunacak.

Son olarak ALD şirketinde çalışan Ford Otosan deneyimli Mumcu 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle DS Automobiles Türkiye Marka Direktörlüğü görevine başlayacak. Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille’ya direkt bağlı çalışacak.

Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, DS Automobiles Türkiye Marka Direktörlüğü görevine atanan Berk Mumcu ile ilgili bir açıklama yayınladı.

PSA’nın ilk fişli otomobili DS ile gelecek

Cornuaille; “Berk Mumcu’nun liderliği altında DS markamız ile Türkiye’de ulaşmak istediğimiz noktaya gelmek üzere uyguladığımız planlarımızı hızlandıracağımıza eminim. Müşterilerimize 2020 yılı ortasında pazara sunacağımız DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4, şarj edilebilen hibrit otomobilimiz başta olmak üzere, tüm DS modellerimizi deneyimleme fırsatı sunmak istiyoruz.”

Fransızların lüks marka alanındaki deneyimini otomotiv alanında hayata geçirmeyi hedefleyen Groupe PSA markası DS, İstanbul Etiler’de Koluman Gruba ait DS Store ile Türkiye’de hizmet veriyor.

Markanın avant-garde tarzında dizayn edilmiş olan Etiler DS Store’da konuklar markanın stilini deneyimleyebiliyor.

DS Store çok yakında Ankara’da ve ardından diğer şehirlerde de hizmet vermeye başlayacak.

DS Türkiye son olarak haziran ayında yeni modeli DS 3 Crossback’i Türkiye’de satışa çıkarmıştı.

DS 3 nasıl bir otomobil?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz