Renault Clio yenilendi: İşte tüm özellikleri

Renault Clio beşinci nesil görüntüleri yayınlandı. Türkiye’de üretilecek ve 2020 yılında hibrit motor seçeneği de eklenecek yeni Clio’nun tasarımı ortaya çıktı.

Daha şık ve dinamik görünen yeni Clio, bir önceki neslin ana hatlarını taşıyor. Kaporta üzerindeki çizgiler, modele daha kaslı bir görünüm kazandırıyor.

Genişletilen radyatör ızgarası, Yeni Clio’ya daha belirgin bir görünüm kazandırırken, motora da etkin bir soğutma sağlıyor.

Yeni Clio, eskisinden 14 milimetre kısa olmasına rağmen (uzunluk 4048 mm, genişlik 1798 mm) daha geniş bir iç mekana sahip.

Yeni Clio’nun karoserisi, aerodinamizmini ve sportif görünümünü artırmak için 30 milimetre alçaltıldı (yükseklik 1440 mm). 17 inç tekerlekler (versiyona göre) ise aracın dinamik duruşuna katkı sağlıyor.

İlk defa bir Clio’da ön çamurluklarda yer alan rüzgarlıklar, sürtünmeyi azaltıyor ve aerodinamik performansı artırıyor. Ek olarak yakıt tüketimini de azaltan rüzgarlıklar, yeni Clio’nun tasarımına dinamizm ve sportif bir görünüm kazandırıyor.Ö

İlk donanım seviyesinden itibaren full LED olarak gelen ön farlar, Renault modellerinin karakteristik özelliği olan C formlu imzaya sahip. B

Bagaj tasarımı, mümkün olan en kübik forma sahip olacak şekilde hazırlanmış. BOSE premium ses sisteminin entegre edilmesi ile bagaj hacmi 391 litreye ulaşırken, iç saklama hacmi 26 litre artırılarak segmentinde en yüksek seviyeye ulaşıyor. Çift zemin, bagaja eşya koymayı kolaylaştırırken, arka koltuklar yatırıldığında ise düz bir zemin ortaya çıkıyor.

A

Arka farlar, derinlik hissini öne çıkaran C şeklindeki imza ile daha etkileyici bir görünüme sahip. Arka camın üzerinde ise daha uzun ve daha ince bir stop lambası dikkat çekiyor. 

Yan camlara entegre arka kapı kolları estetik detaylarla daha da geliştirildi. Krom cam çerçeveler, parlak siyah sütunlar ve arka kollar, kapı altı gövde çıtaları ve kapı eşiğindeki krom Clio imzası gibi özenle oluşturulmuş profil de dış tasarımın kalite algısını artırıyor.


Renault Sport, R.S. Line imzasını mevcut GT-Line versiyonunun yerine geçecek olan Yeni Clio R.S. Line’a taşıyor.

R.S. Line, sportif sürüşü simgeleyen ve gerçek sportiflikle eş anlamlı yüksek performansın simgesi R.S. logosu ile güçlü bir bağlantıya sahip. R.S. Line, Renault Sport’un iç ve dış tasarım kodlarını simgeliyor.

Dış tasarımda Yeni Clio R.S. Line, R.S. modellerin sembolik imzası olan F1 tarzı ön tampona sahip. Petek şeklindeki radyatör ızgara, kendine özgü 17 inç alaşımlı jantlar ve daha atletik arka tasarım dikkat çekiyor.

Güçlendirilmiş destekli spor koltuklar, karbon görünümlü eklemeler, çift elmaslı R.S. imzasının yer aldığı sportif deri direksiyon, alüminyum pedallar, kırmızı dikiş ve şeritlerle vurgulanan koyu bir atmosfer, iç tasarımda R.S. imzasını vurguluyor.

Renault’nun ürün gamındaki Captur, Scenic, Talisman, Koleos ve Espace gibi birçok modelde yer alan INITIALE PARIS imzası, Renault’nun know-how’ını sunmak üzere, yepyeni bir tasarım oluşumuyla Yeni Renault Clio’da vücut buluyor.

Yeni Renault Clio INITIALE PARIS, çok şık ve zarif bir dış tasarımla göze çarpıyor. Krom detaylar, cam çerçeveleri ile birlikte kapı eşiği ve radyatör ızgarasını süslüyor. Köpekbalığı anteni ve özel 17 inç INITIALE PARIS jantlar, kendine özgü tasarımı tamamlıyor.

Yeni Renault Clio INITIALE PARIS, iç tasarımda siyah ve kum gri olmak üzere iki renk seçeneğiyle sunuluyor. Bu versiyona özgü özel tasarım deri koltuklar ve deri direksiyon da öne çıkan diğer özellikler arasında göze çarpıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.