Renault’dan yeni bir model daha: Kardian

Renault gelecekteki uluslararası B segmenti SUV’unun adını açıkladı: Kardian Kardian bir isim olarak güç, sağlamlık, koruyuculuk ve yoğunluğu çağrıştırıyor.
Yepyeni Renault Kardian 25 Ekim’de tanıtılacak ve ilk olarak Latin Amerika’da satışa çıkacak.

Renault’nun uluslararası pazarlara yönelik yeni şehirli SUV’u Kardian olarak adlandırılacak. Yeni B segmenti modeli, markanın Avrupa dışındaki pazarlarda yeni ürün atağının başlangıcını temsil ediyor.

Dacia Sandero Stepway’in geliştirilmesinden elde edilecek

Fransız kaynaklara göre aslında bu araç bir Dacia Sandero Stepway olarak detaylanmaya başladı. Yani Renault’nun Dacia ile değil de Renault adıyla ilerlediği pazarlarda kendine şans arayacak. Ama basit bir logo değişikliği değil olay. Geliştirme aşamasında Sandero Stepway’e bayağı bir Renault dokunuşu sözkonusu olacak.

YEni B SUV, 25 Ekim’de Rio de Janeiro’da Renault’nun yeni uluslararası stratejisini açıklayacağı bir etkinlikte tanıtılacak.

Araç hakkında B SUV sınıfında yani Clio bazlı bir otomobil olacağının haricinde bilgi verilmiyor. Renault dünyasında e-Tech olarak geçen elektrikli veya hibrit motoru olur mu belli değil. Çünkü Avrupa pazarında satışa çıkarılması düşünülmüyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.