Rockefeller’dan GM, Toyota, Apple ve Samsung’a uyarı

İnfotiment sistemi olarak adlandırılan ve artık internet bağlantısını araç kullandığımız zamanda sesli komutlarla bile hizmetimize sunabilen sisteler, otomotivin kalbi Amerika'da sorun olmaya başladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin etkili senatörlerinden Jay Rockefeller, otomobil üreticilerini ve teknoloji geliştiricilerini uyardı.

Amerikali Senator Jay Rockefeller infotiment

Rockefeller, “Şirketlerin sürücülerin dikkatini dağıtacak teknolojik uygulamaları azaltmamaları halinde, araçlarda bulunan internet bağlantılı bilgi-eğlence sistemlerinin kullanımını düzenleyen teklifler sunacağız” dedi.

Aynı zamanda Senato Ticaret Komitesi Başkanı olan Rockefeller, teknoloji kullanımıyla ilgili yaptığı bu uyarıda doğrudan GM, Toyota, Google, Samsung, AT&T ve Apple’ın isimlerini anarak, konuyla ilgili hızlı hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Bu yıl sonunda dünya çapında, yaklaşık 9 milyon bilgi-eğlence sistemli araç satılması beklenirken bu sayının 2018 yılına kadar 62 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.

Önceki İçerikKaplama lastiklerde suçlu standart dışı kaplamalar
Sonraki İçerikFahri Trafik Müfettişleri 3 milyon kişiye ceza kesti
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz