Satışa çıkmasına aylar kala Togg, Shell ve Trendyol ile anlaştı

29 Ekim tarihinde seri üretim başlangıcını açıklamaya hazırlanan Togg, satışa çıkacağı Mart 2022 öncesinde yeni işbirlikleri ile yol alıyor. Giderek hareketlenen Togg haberlerine bu kez iki önemli şirket ile işbirliği eklendi. Togg, Shell ve Trendyol ile yeni dönemde birlikte yol alacağı anlaşmalar imzaladı.

Togg, e-ticaret platformu Trendyol ile kullanıcılara kesintisiz bir deneyim sağlama amacıyla niyet mektubu imzaladı. Togg ve Trendyol, üç aşamalı olarak hayata geçecek iş birliği kapsamında; kullanıcılar için oluşturulan hizmetleri karşılıklı olarak entegre edecek. İki şirket, entegrasyon projeleri için ortak çalışma grupları kuracak.

Trendyol’la imzalanan niyet mektubu ile kullanıcılar mevzuata uygun biçimde; hem Togg’un hem de Trendyol’un hizmetlerinden yararlanabilecek. Bu işbirliğinin hayata geçirilmesiyle kapıdan kapıya e-ticaretin yanı sıra; kapıdan Togg akıllı cihaza, Togg akıllı cihazdan rota olarak belirlenen adrese gibi seçenekler ortaya çıkacak.

Shell istasyonlarına Togg Trugo şarj istasyonu kurulacak

İkinci işbirliği haberi ise Togg Trugo ile Shell, Türkiye’yi şarj cihazlarıyla donatmak için güçlerini birleştirdi. Shell istasyonlarına Togg Krugo şarj istasyonları kurulacak.

İşbirliği kapsamında 400 Shell istasyonu öncelikli olarak Trugo şarj cihazlarıyla donatılacak.

Satışa çıkaracağı ürünü, otomobil değil de “Doğuştan akıllı cihaz” olarak tanımlayan Togg,  sürdürdüğü şarj cihazı kurma çalışmalarına; Shell ile devam ediyor.

25 ve 50 kilometrede bir istasyon kurulacak

Yapılan anlaşmaya göre öncelikle 400 Shell istasyonu tespit edildi. Belirlenen bu lokasyonların 320’sinde Trugo, 80’inde ise Shell & Turcas cihazların kurulumundan sorumlu olacak. Söz konusu 400 lokasyonda kurulacak yüksek performanslı şarj cihazı sayısı ise yaklaşık 600 adet olarak belirlendi.

Şarj cihazları, trafik yoğunluğu yüksek güzergahlarda 25, az yoğunlukta bölgelerde 50 kilometrede bir kurulacak.

Yüksek hızlı şarj cihazlarıyla bir bataryanın doluluk oranı ortalama 25 dakika içinde yüzde 20’den yüzde 80’e ulaşabilecek.

Cihazlarda yüzde 100 yenilenebilir enerji kaynağı sertifikalı hizmet sağlanacak. Türkiye’deki tüm elektrikli araç sahiplerinin erişimine açık olacak yüksek performanslı şarj ağı sayesinde; kullanıcılar şarım bitiyor endişesinden kurtulacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.