Showroom tadında oto pazarı geliyor

Yıllık 4 milyon adetlere yaklaşan Türkiye kullanılmış araç pazarına yeni bir soluk geliyor. Yıllar önce Merter, Avcılar, Cennet, Altunizade gibi bölgelerde kurulan açık oto pazarları, yeni ve modern koşullara uygun olarak geri geliyor.

Artık satın alınmak istenen oto, bizzat görülerek, test edilerek, ekspertizden geçirilerek, kredi gerekiyorsa kredisi de temin edilerek atın alınabilecek.

Sunacağı koşullar, sağladığı olanaklar nedeniyle yeni açılacak oto pazarı, yeni araç alımında milyarlık showroomların sunduğu koşulları sunacak bir altyapı oluşturdu.

Türkiye’de filo kiralama liderliğini elinde tutan İntercity, şimdi de kullanım hakkına 10 yıl için sahip olduğu İstanbul Park bünyesinde kurduğu Türkiye’nin en büyük oto pazarıyla bir ilke daha imza atacak.

Formula 1’in Türkiye ayağına 3 yıl ev sahipliği yapan İstanbul Park’ta yılda 25 bin aracın el değiştireceği ve 1 milyar liralık cironun hedeflendiği dev oto pazarının açılışı için9 geri sayım başladı.

İPOP yani İstanbul Park Oto Pazarı adıyla faaliyete geçecek proje 9 eylülden itibaren kapılarını açacak.

İstanbul Park Oto Pazarı (İPOP) markasıyla 70 bin metrekarelik alanda, yıllık 1 milyar lira üzerinde satış hedefiyle yola çıkacak.

365 gün açık olacak oto pazarında, binlerce ikinci el araç satışa sunulması planlanıyor.

Konunu detayları hakkında bilgi veren İPOP Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat KABATAŞ “Oto Pazarı anlayışında yeni bir döneme giriyoruz. İPOP’ta araçlar hem fiziken 3.100 araçlık satış alanında müşterileriyle buluşacak, hem de internet sitesi üzerinden satışa sunulacak” dedi.

İPOP’UN DİĞER OTO PAZARLARINDAN FARKLARI

İPOP Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş, projenin detaylarını şu şekilde aktardı; “Bu proje ana fikir olarak bir Oto Pazarı. Ancak eksikleri olmayan müşteri memnuniyeti odaklı, altyapısı çalışılmış bir Oto pazarı. Diğer Oto Pazarlarından ilk ve en önemli farkımız bu. Diğer yandan biz de sadece tek araçlık oto alım satım alanı dışında Türkiyenin önemli otomotiv firmalarının ana bayilerinin 2. El bölümlerine hizmet verecek galeri bölümleri de yer alacak. Firmalar kendilerine tahsis edilmiş bu özel alanlarda araçlarını sergileyebilecek. Ayrıca yine kendilerine özel ofis alanlarında müşterilerinin işlemlerini gerçekleştirebilecek”

ÜCRETSİZ ULAŞIM SAĞLAYACAK

İPOP’un Sabiha Gökçen havalimanının hemen yanıbaşında konumlanmış olmasıyla da dikkat çektiğinin altını çizen Kabataş, “Türkiye’nin her yerine 1 saat mesafedeyiz. Bu nedenle sadece İstanbul’a değil tüm Türkiye’ye hizmet etmeyi planlıyoruz. Ayrıca İstanbul’un pek çok noktasından da ücretsiz servisler kaldırılarak da ziyaretçilerimizi oto pazarına rahat, zahmetsiz ve konforlu şekilde getireceğiz” dedi.

ULTRA HER ŞEY DAHİL

Kabataş İPOP ‘un Türkiye’nin tam teşekküllü ilk oto pazarı olma özelliğini taşıdığını da belirtirken, “Pazar alım yapmak isteyen müşteriler için her imkan tanınmış durumda. Pazar içerisinde Oto Expertiz firmasından, Uzatılmış Araç Garantisine, Notere, Bankalara, lastik ve aksesuar satış alanları, oto kuaförü ve detaylı temizlik, Hafif tamir & bakım ve Sigorta Şirketine kadar her birim yer alacak. Müşteri aracı almaya karar verdiğinde tüm işlemlerini aynı noktadan maksimum 2 -3 saat içerisinde tek bir çatı altında gerçekleştirebilecek.” bilgisini veriyor.

10 GÜN İÇİNDE “DEĞİŞİM GARANTİSİ”

Projenin bir ihtiyaca cevap verme projesi olduğunun altını çizen Kabataş, ‘İPOP’da hizmet veren galerilerden , Garantili ve expertiz raporlu bir araç alan alıcı aracı beğenmediği taktirde 10 gün içerisinde değişim yapabilecek. Bu da 2. El Oto satışı alanında bir ilk. Türkiye’de ilk kez uygulanan bu çalışma 2. El pazarında bir devrim niteliği taşımakta. Çünkü alıcılar genelde bu konuda çok sıkıntı yaşıyorlar. Aracı alıyor, performansından yada konforundan memnun kalmıyorlar. Ya da araca ısınamıyorlar. Ancak aracı değiştirmek istediklerinde ciddi kayıplara uğruyorlar. İPOP olarak biz bu konuda elimizi taşın altına koyacağız. Alıcılar 10 gün içerisinde aldıkları araçları değiştirmek isterlerse 1 kereliğe mahsus olmak üzere değişim yapabilecekler. Buradaki tek koşulumuz alıcının araçla 2000 km den fazla mesafe yapmaması ve aldığı andaki expertiz raporuna eşdeğer şekilde değişime gelmesi’ dedi.

EXTRA HİZMETLER ÜCRETSİZ..

İpop İstanbul Park Oto Pazarında Türkiye’de ilk kez uygulanan numaralı park sistemi ile satışa veya takasa getirdiğiniz aracınızı web sitesinde aynı anda tüm Türkiye’ye online satış ve tanıtım veya takas imkanı sağlıyor. Üstelik sadece bu hizmet için 1.100 araç kapasitesi ayrılmış durumda.. Konu hakkında bilgi veren İPOP Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş ‘’Satışa getirdiğiniz aracınızın iç ve dış fotoğrafları ekibimiz tarafından hemen çekilir ve aracınızla ilgili satış bilgilerinizle birlikte 1-2 dk. içinde internet sitemizde yayınlanarak ülke çapında herkese ulaşım sağlıyoruz ,üstelik Türkiye’de bir İlk olan bu özel hizmetimiz de ücretsiz.

Aynı zamanda aracını satmak veya takasa getirmek isteyenler için farklı bir fırsat ve imkan da sunduklarını altını çizen Kabataş ‘’Türkiye’nin en önemli otomobil markalarının ana bayilerinin yer aldığı İPOP’da araçlarını tam değerinde satabileceklerini veya farklı bir araçlarla da takas imkanı yakalayabilecekler ‘’dedi. Kısaca İPOP’da artık aracınızı satmak veya takas ederek değiştirmek hem çok kolay ve rahat hem de hızlı ve güvenli..

TÜRKİYE’NİN İLK 2. EL OTO BORSASI

Yılda 25 bin aracın alım-satımının gerçekleşeceği ve 1 milyar liralık bir ekonomiye ev sahipliği yapacak İPOP ,içerisinde 2. El Oto Sektörüne yön verecek verilerle oluşacağını belirten Kabataş, “Bu veriler çok önemli olacak. Toplanan ve derlenerenek bir metoda oturtulan bu veriller sayesinde 2. El Oto Pazarında herşey çok daha şeffaf hale gelecek. Araç fiyat aralıklarından, alım satım oranlarına, tercih edilen markalardan en çok satılan araçlara kadar pek çok veri bilinir hale gelecek. Bu verilerle oluşturulacak endeks sayesinde son kullanıcı ve satıcılar önlerini çok daha rahat görebilecek. Neredeyse 2. El oto borsası gibi işleyen bu sistemle 2. El oto sektörüne öngörü sunulacak.”dedi

Bu veri akışının basın mensupları açısından da önemine değinen Kabataş, “2.el oto pazarı, toplumumuzun ve ekonomizin önemli konularından birisidir. Bizler burda oluşturduğumuz değerleri onlara ulaştıracak olan basın mensuplarını da çok önemsiyoruz. Onların haberlerini rahatça aktaracakları, tüm altyapı imkanlarını sağladığımız bir basın odası da oluşturduk.’ dedi.

MODERN ALT YAPI

İPOP’un cevap verdiği bir diğer önemli ihtiyaç ise hepimizin aşina olduğu otopazarı algısını yok edecek olmasıdır. Bu konu hakkındaki önemli bir altyapı çalışması yaptıklarını anlatan Cevat Kabataş çalışmaları şu şekilde özetledi, ‘Yılın her mevsiminde çeşitli altyapı sorunları ile anılan 2. El oto pazarlarındaki çirkin görüntülere İPOP son veriyor. Alıcılara ve satıcılara tüm imkanları sunulduğu pazarda modern ofisler, internet altyapısı, tam kapsamlı aydınlatma sistemi, çok sayıda özel kameralar, numarandırılmış park alanları, yiyecek ve dinlenme alanlarının yanısıra pazarlar için önemli bir sorun olan otopark konusunu da çözdük. 1000 araç kapasiteli ücretsiz misafir otoparkı ile müşterilerimize hizmet vereceğiz. En küçük ayrıntısının bile düşünelerek yapılan Pazar alanında kış aylarında meydana gelebilecek olumsuzlukları engelleyebilmek için paratonerler bile yerleştirdik’

YIL BOYU DEVAM EDEN DÜNYA ÇAPINDA ORGANİZASYONLAR

İPOP’un en önemli özelliklerinden birisi ise dünya çapında bir organizasyon olan Formula 1 için organize edilen İstanbul Park da yer alıyor olması. İstanbul Park muhteşem pistiyle dünya çapında yüzlerce organizasyona ev sahipliği yapıyor.

Oto yarışları, Motor yarışları, özel gösteriler, Off Road gibi göz dolduran bu organizasyonların İstanbul Parkı cazibe merkezi haline getirdiğine vurgu yapan İPOP Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş, “Ayrıca Türkiye’de ki pek çok önemli otomotiv firması da piyasaya çıkacak araçlarını burada tanıtıyor. Yine dünya çapında önemli markalar burada çeşitli etkinlik ve organizasyonlar gerçekleştiriyor. Kısaca aslında İPOP İstanbul Park Oto Pazarı alım gücü yüksek müthiş bir ziyaretçi kitlesinin hemen yanı başında ”dedi ve herkesin buraya hayran kalacağına , mutlaka ziyaret etmesi ve gezmesi gerektiğini de ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.