Skoda yeni Kodiaq ve Octavia Scout ile gösteriye katıldı

Autoshow Mobility Fuarı’nda Skoda yenilenen KODIAQ modelini öne çıkardı. Markanın standında yenilenen KODIAQ’ın yanı sıra yeni OCTAVIA, OCTAVIA SCOUT 3 boyutlu olarak incelenebiliyor. Bu modellerle birlikte SUV modelleri KAMIQ ve KAROQ, hatchback modeli SCALA ve amiral gemisi SUPERB de sergileniyor.

Yüce Auto ŠKODA Genel Müdürü Zafer Başar, ilk kez dijital olarak gerçekleşen Autoshow Fuarı’nın kendileri için de farklı bir deneyim olduğunu belirterek; “Yaşanan global salgın iş ve özel hayatımıza köklü değişiklikler getirdi. En önemlisi de fuarın da konsepti olan mobilite. Gelişen teknoloji sayesinde kişiler hareket halindeyken bile iletişim kurabiliyor, bilgiye erişebiliyor, mobilite sayesinde daha fazla özgürlük elde ediyor. Bu trend hiç kuşkusuz Autoshow’u da olumlu yönden etkileyecektir. Daha önceki fuarlardan farklı olarak herkes her yerden bu fuara katılabilecek ve tüm modellerimizi yakından inceleme fırsatı bulabilecekler“ dedi.

Yenilenen KODIAQ geniş iç hacmi, zengin donanım seviyeleri, yüksek kalitesi ve verimli motorlarının yanı sıra; evrimleşen tasarım diliyle de dikkat çekiyor. KODIAQ’ın yenilenen tasarımı, aracın güçlü duruşunu ve off-road tarzını daha fazla vurgulayacak.

KODIAQ’ın yeniden tasarlanan ön bölümünde, yükseltilen kaput ve yeni ŠKODA ön panjuru aracın cesur duruşunu daha da güçlendiriyor. Bu büyük SUV modelinde LED farlar standart olarak sunulurken FULL LED ön far grubu Matrix özellikli sunulmaya başlanacak. Daha keskin bir tasarıma kavuşan ön farlar, KODIAQ’ın şık tasarımının karakteristik bir unsuru olarak öne çıkıyor. Yenilenen KODIAQ, markanın başarılı SUV çizgisini devam ettirmeyi hedefliyor ve lansmana özel 455.000 TL’lik başlangıç fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Octavia Scout; station ve off road karışımı

OCTAVIA ailesinin maceracı modeli OCTAVIA SCOUT da son nesliyle Autoshow Mobility Fuarı’ndaki yerini aldı. Station karoser ile off-road tarzı bir araya getiren OCTAVIA SCOUT, hem tasarımıyla hem de sunduğu teknolojilerle farklı bir konumda olmaya devam ediyor. OCTAVIA SCOUT fuar ile birlikte 469.800 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de de satışa sunulmaya başlandı.

ŠKODA OCTAVIA SCOUT 150 PS güç üreten 1.5 litre e-Tec motor ve 7 ileri DSG şanzımanla donatıldı. Panoramik cam tavan, 10.25‘‘ dijital gösterge paneli, sanal pedal ve full LED Matrix ön far grubu gibi üstün teknoloji ve konforu standart olarak sunan OCTAVIA SCOUT, aynı zamanda sportif bir sürüş keyfi için 15 mm yükseltilmiş şasi ile birlikte kombinleniyor. Yükseltilmiş şasinin getirmiş olduğu avantaj ile Octavia Scout, 15.8 derece yaklaşma açısına, 14.4 derece ayrılma açısına sahip olmasıyla da zorlu yol şartlarına her zaman hazır.

Sınıfında ilk 3 model arasına giren yeni OCTAVIA, baştan aşağıya değişen yeni kabin, yüksek fonksiyonelliği, yüksek kaliteye sahip materyalleri ve birçok akıllı özelliği içeriyor. OCTAVIA tüm bu özellikleri daha çevreci ve verimli motorlarla birleştirerek iddiasını artırdı. 1.0 litre e-Tec 110 PS ve aktif şasi teknolojisi sunun 1.5 litre e-Tec 150 PS benzinli motor seçenekleriyle OCTAVIA, yüksek performans, yüksek konfor ve yüksek hacimle kullanıcıların beğenisini toplayama devam ediyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.