Skoda’nın yeni yıldızları

Skoda, 15. Uluslararası İstanbul Autoshow Fuarı’nda önemli yeniliklerini Türk tüketicisi ile buluşturuyor. Yeni Superb ve yeni Fabia, markanın yıldızları olarak 12. Salon’daki Skoda standında yerini alacak.

Markanın en önemli yeniliği olarak fuardaki yerini alacak Superb, bugüne kadar üretilmiş en iyi Skoda modeli kabul ediliyor. Marka için farklı bir döneme de işaret eden üçüncü nesil Superb, tasarım dili, iç mekan genişliği, farklı donanım seçenekleri, teknolojik yenilikleri ve motor yelpazesiyle sınıfında daha üst basamakları hedefliyor.

2001’de piyasaya çıktığından bu yana 700 bin adedin üzerinde satışa ulaşan Superb’in üçüncü jenerasyonunda markanın gelecekteki tasarım çizgini gözler önüne seren Vision C konseptinden esinlenildi. 4861 mm uzunluğa sahip olan araç eski Superb’e oranla 28 mm daha uzun ve 6 mm daha yüksek. Yeni Superb, 1864 mm ile sınıfının “en geniş” otomobili unvanına sahip. 980 mm baş mesafesi ve 157 mm diz mesafesine sahip Superb, arka koltukta yolculuk yapacak kişiler için segmentin en geniş alanını sunuyor.

Üç bölgeli otomatik klimanın bulunacağı yeni Superb’de yer alan özellikler makam aracını aratmıyor. İsteğe bağlı olarak arka koltuklara entegre edilebilen iPad, iPhone için ön koltukların arkasına konulan tutucular, arka koltuktakilerin kullanımına özel harici ikinci bir USB bağlantısı ve 230 voltluk elektrik soketi, arka koltuklardaki kol dayama yerlerinde bardak tutucular yeni Superb’de düşünülmüş detaylar arasında yer alıyor. Otomobilde güvenlik ekipmanları da üst seviyede düşünülmüş. Olası kaza öncesi kemerleri gerginleştirip, açık camları kapatarak ön koltuktaki yolcuları korumaya alan Çarpışma Hazırlık Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, 210 km/s hıza kadar kullanılabilen Adaptif Hız Sabitleyici, Trafik İşaretleri Tanıma Sistemi, Geri Görüş Kamerası, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi ve 9 adet hava yastığı aklımıza ilk gelenler. Ağustos’ta ülkemize gelecek otomobil ilk etapta 125 ve 150 beygirlik 1.4 litre TSI benzinli motorlara sahip olacak. 1.6 litre dizel motor ve DSG otomatik vites seçeneğine sahip Superb Ekim ayından itibaren satışa çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.