Son dakika! Jaguar, yarından itibaren Borusan Otomotiv’in oldu

 

Özallı zamanlardan bu yana süper lüks Jaguar markasını Türkiye'de temsil eden Ortaklar Otomotiv'in 29 yıllık distribütörlüğü sona erdi

Bugün iki gazeteye verilen ilanla müşterilerine teşekkür eden Jaguar Türkiye'nin 29 yıllık distribütörü Ortaklar Otomotiv'in yerini yarından itibaren (21 Ağustos 2014) Borusan Otomotiv alıyor.

Jaguar ve Land Rover markalarının sahibi olan JCR firmasının gelecek Türkiye vizyonu ile Ortaklar şirketinin aynı noktada buluşamaması, ayrılığın da nedeni oldu.

Jaguar-Ortaklar-otomotivden-Borusan-Otomotive-gecti

 

JCR, Land Rover ve Jaguar markalarını, bulundukları ülkelerde aynı distribütör tarafından temsil edilmeye yönlendiriyor. Bir çok ülkede yapılan bu operasyon, Türkiye'de de son noktaya geldi.

29 yıllık Ortaklar Otomotiv dönemi biterken, Jaguar için yeni dönem başladı.

Görüşlerine başvurduğumuz Borusan Otomotiv yetkilileri, gün içinde ilk kısa açıklamayı yapacaklarını ve daha sonraki dönemde detayları paylaşacaklarını söylediler.

Jaguar markası Türkiye'de ilk temsil edilmeye başlandığında temsilci Mete Küçükberber'in de anlatımıyla dönemin başbakanı Turgut Özal'ın kızı Zeynef Özal'a bir adet Jaguar hediye etmiş ve adını o şekilde kamuoyuna duyurmuştu.

Bu hediyeye karşı bir başka grup ise davulu delen Jaguar logosuyla parti dahi kurmuştu.

Zeynep Özal, baskılar üzerine aracı geri vermişti.

 

 

 

 

 

 

 

Land Rover ile Jaguar markalarının Tata çatısı altında tek şirket haline gelmesinden sonra 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.