Spor arazi aracı Ford Bronco SUV Avrupa’ya geliyor

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Türkiye’nin en çok satan otomobil markalarında zirveye oynayan Ford, Avrupa pazarında yenilik yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda tanıtılan ve Kuzey Amerika’da Jeep ve Dodge gibi markaların karşısına çıkan SUV Ford Bronco için Avrupa kapıları açılıyor.

2020 yılında tanıtıldıktan sonra Ford’un anavatanı ABD’de arazilerin başrolü haline gelen Bronco, uzun bir aranın ardından Avrupa’ya geliyor. Yeni Bronco’nun Ford için ticari araçlarda karlılık merkezi haline gelen Türkiye veya Avrupa pazarında yeni bir rekabete ortak olması an meselesi. Ancak, bu rekabetin gücü yalnızca sınırlı sayıda getirilecek olan Bronco’lar ile belirlenecek.

Dört kapılı, iki kapılı, spor ve raptor hatta baby olarak adlandırılan versiyonlarıyla ürün yelpazesine geniş bir şekilde dağılan ikonik Ford Bronco’nun 2023 yılının sonlarından itibaren belirli Avrupa pazarlarında sınırlı sayıda satışa çıkması bekleniyor.

ford bronco suv

25 yıl aradan sonra döndü: yeni Ford Bronco SUV ile tanışalım

Ford tarafından üretilen spor arazi aracı Bronco, markanın geliştirilen ilk SUV modeli olmasıyla öne çıkıyor. 1966 yılından 1996 yılına kadar beş nesil boyunca ayakta kalan Bronco’nun ömrü Büyük iki kapılı SUV’lere olan talebin düşmesiyle tamamlanmıştı. Fakat Bronco, 25 yıl sonra Baja yarış DNA’sıyla off-road ruhunu yaşatan ve mirastan ilham alan modern bir stille altıncı nesil olarak Ford model ailesine geri döndü.

Kare gövde oranları, kısa çıkıntıları, segmentinde ilk 35 inç arazi lastikleri ve geniş duruşuyla arazi macerası için yenilenen Bronco; Trail Control, Terrain Management System, Trail Turn Assist 2 gibi Ford’un son teknoloji arazi özelliklerinden faydalanıyor.

Sert görünümlü arazi aracının içerisinde kullanımı yumuşatacak konforlu, modern bir iç mekân bulunuyor. 12 inçlik LCD merkezi dokunmatik ekran, 8 inçlik gösterge paneli tasarıma katkıda bulunurken; Ford’un en yeni nesil iletişim ve eğlence sistemi olan SYNC 4’ü de bünyesinde barındırıyor.

7 vitesli manuel ve 10 vitesli otomatik şanzımanlarla donatılan yeni Ford Bronco SUV kalbinde optimum güç, tork ve vites aralığı kombinasyonu sağlanması için; 310 beygir güç üretebilen 2.7 litrelik EcoBoost V6 motor yer alıyor. Buna ek olarak; 270 beygir güç üretebilen 2.3 litrelik EcoBoost motor da Bronco’nun gücünü aldığı ikinci motor seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

Önceki İçerikModel model hangi otomobil SUV sedan hb kaç adet sattı
Sonraki İçerikRenault CEO’su Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz