Suudi kadınlar direksiyonda

Suudi kadın yarışçı Aseel Al-Hamad, ülkesinde ilk kez pistte otomobille tur attı. Ülkede kadınlara yönelik otomobil kullanım yasağının kalktığı günü kutlamak üzere Jaguar F-Type ile piste çıktı. Arabistanlı kadın girişimci ve Suudi Arabistan Motorsporları Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Aseel Al-Hamad, daha önce kendi ülkesinde hiç yarışmamıştı. Duygusal anlar yaşayan Aseel, Jaguar’ın 24 Haziran Dünya Sürüş Günü çağrısına katıldı. Ertesi gün Jaguar F-Type ile piste çıktı. Bu görüntülere YouTube kanalımızdan ulaşabilirsiniz…

Çocukluğundan beri otomobilleri sevme tutkusunun çok yüksek olduğunu belirten Suudi pilot, “Bugün benim için çok duygusal. Bu hayatımın en iyi sürüş anı. Dünya Sürüş Günü’nü, ülkemde bir Jaguar F-Type ile pistte kutluyorum.” dedi.

Suudi kadın yarışçı Aseel Al-Hamad

Jaguar Arabistan’da üniversite ile çalışacak

Jaguar, mobilite çözümlerinde küresel olarak 40’ın üzerinde üniversite ve akademik kurum ile devam eden çalışmasının bir parçası olarak; Suudi Arabistan’daki bir üniversite ile de ortak olacak. Bu yıl içinde duyurulacak olan ortaklık, Suudi Arabistan’daki en parlak genç akıllara, şirketin gelecekteki yeniliklerini ACES’e geçerken şekillendirme fırsatı sunacak.

Suudi kadın yarışçı Aseel Al-Hamad

Fransa Grand Prix’si öncesinde F1 aracı kullandı

Suudi Arabistan Motorsporları Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Aseel Al-Hamad, Renault ile de uzun süredir beklenen Fransa Grand Prix’sini özel bir şekilde kutladı. Arabistanlı kadın girişimci Aseel Al-Hamad, 10 yıl aradan sonra gerçekleşen Fransa Grand Prix’si öncesinde Renault Sport Formula 1 Takımı’nın E20 otomobilini kullandı. Otomobil, 2012 Abu Dhabi Grand Prix’sinde F1 dünya şampiyonu Kimi Raikkonen’i zafere taşıyan aynı tip araçtı.

Aseel, 5 Haziran’da Le Castellet’de, Formula 1 otomobili ile ilk deneyimini gerçekleştirdi. Zorlu pistte Renault Sport Formula 1 Takımı mühendis ve teknisyenlerinin desteğiyle önce bir otomobil ile antrenman yaptı ve günün geri kalanında Renault’nun E20 Formula 1 otomobilinin direksiyonuna geçti.

Aseel Al Hamad

FIA Kadın komisyonunda ülkesini temsil ediyor

Aseel, Dünya Ralli Şampiyonası sürücüsü ve şampiyonu Michèle Mouton’un başkanlığını yaptığı FIA Motorsporları Kadın Komisyonu’nda ülkesini temsil ediyor. Aseel’den kadınların bu spordaki konumunu destekleyecek ortak projelere, uluslararası forum ve konferanslara katılarak Suudi Arabistan’da kadınların eğitim ve öğretim stratejisine katkı sunması istendi.

İşte doluya karşı ‘ev yapımı’ önlemler!

Leave A Reply

Your email address will not be published.