Suzuki Alto ve Splash gidiyor, yerine Celerio geliyor

Suzuki, Avrupa’da pazarlarında küçük otomobil segmentinde rekabet eden Alto ve Splash modellerinin yerine Celerio modelini enjekte edeceğini açıkladı.

Splash’ten daha geniş, Alto’dan ise daha ekonomik olan beş kapılı Celerio’nun Avrupa lansmanı 4 Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak. Alto’nun gövdesinin küçük olmasından şikayetçi olan kullanıcıların önerilerini dikkate alan Suzuki, yeni Celerio’yu Alto’ya göre daha geniş tasarladığını açıkladı.

Teknik özellikleri hakkında detaylı bilgi verilmeyen Celerio, Suzuki’nin Avrupa’daki satış hacmini arttırmak için gerçekleştireceği ürün atağının bir adımı olacak.

Suzuki’nin ürün atağı içerisindeki yeni modelleri arasında 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan kompakt crossover model SX4 S-Cross önemli yer tutuyor.

Opel ile kardeşliğinin bir nişanesi olarak Splash modelini Macaristan’da üreten Suzuki, Alto’yu ise Hindistan’da üretiyordu. Yeni Celerio ise Tayland’da üretilecek.

Önceki İçerikSon Dakika! Moody’s otomotiv devinin notunu düşürdü
Sonraki İçerikToyota, 1.9 milyon aracı geri çağırıyor
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz