SWM’nin yeni elektrikli ticarisi 305 km menzille satışa çıktı

2023 yılında gerçekleşen 1.2 milyon adetlik oto satışlarıyla Türkiye uluslararası şirketlerin iştahını kabartmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye pazarına giriş yapan SWM Motors ürün gamını genişletiyor. 3 farklı SUV modelle giriş yaptığı Türkiye pazarına yeni elektrikli hafif ticari modeli X30L EV’yi de sunmaya başladı. SWM’nin yeni elektrikli ticarisi X30L EV fiyatı 1 milyon 199 bin 500 TL’den başlıyor.

  • Türkiye’de ATMO Grubu’nun temsil ettiği marka, G01, G01F ve G03F olmak üzere üç farklı benzinli SUV modeliyle giriş yaptığı Türkiye pazarına yeni bir modelini daha getirmeye başladı. Markanın yeni elektrikli hafif ticari modeli X30L EV, her iki tarafta çift sürgülü kapı özelliğiyle dikkat çekiyor.
  • 4.495 mm’lik uzunluğa ve 2.925 mm’lik aks aralığı na sahip. 2510 x 1475 x 1350 ölçülerinde 5 metreküplük yükleme alanı bulunuyor.
  • 700 kilogramlık taşıma kapasitesi onu şehir içi taşımacılıkta ekonomik tüketimli seçeneklere dahil ediyor.
  • X30L EV, kompakt boyutları sayesinde yer altı otoparkları gibi kapalı alanlara da girebiliyor.
  • Tek şarj ile 305 kilometre menzil!

CATL üretimi 41.86 kWh kapasiteli batarya ile 305 kilometrelik menzil (NEDC) vadeden yeni SWM X30L EV’nin şarj süreleri de oldukça iddialı.

AC akımla 6 saatte tamamen şarj olabilen araç, hızlı şarj ile 45 dakikada yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor. Şarj cihazı standardı hem AC hem de DC şarj için yaygın olarak bulunan ve kullanımı kolay olan “CCS”.

Arkadan itişli araç, 60 kw güç ve 220 Nm tork üreten motoruyla yüksek bir performans sunuyor. Sport modunda yüzde 15 performans artışı sağlayan motor, bu sayede tam yüklü halde bile yeterli performansı sergiliyor.

Renkli LCD gösterge paneli, Android ve Apple Carplay bağlantılı 10 inçlik multimedya ekranı,

klima,

çift hava yastığı,

ABS+EBD, EPS, ESC,

lastik basınç sensörü,

yokuş kalkış desteği,

LED farlar,

deri koltuklar,

enerji rejenerasyonu,

batarya ısıtma ve soğutma fonksiyonu,

elektrikle ayarlanabilen camlar,

arka kamera ve park sensörü gibi zengin bir donanım listesiyle geliyor.

SWM X30L EV, yaya koruma sistemi gibi güvenlik ekipmanlarına da sahip.

SWM Türkiye bayileri

İlk aşamada İstanbul, Ankara, Bursa, Kayseri, Konya, Denizli ve Trabzon olmak üzere 8 şehirde 9 bayiyle satış ve satış sonrası hizmeti ağı ile faaliyetlerine başlayan SWM Türkiye, ilk çeyrek sonunda Ege, Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da açtığı toplamda 11 yeni satış ve satış sonrası servis noktaları ile büyümeye devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.