TEB Arval’in yeni ürünü araç kullanım maliyetini yüzde 20’ye kadar düşürüyor

 

 

Araç takip sisteminde Teb Arval çözümü devreye girdi.

Teb Arval adına yapılan açıklamada yeni sistemin araç filolarında hız limitleri, rota sapmaları, izinsiz kullanım, kural ihlali ve yakıt kullanımını takip ederek Toplam Kullanım Maliyeti alanında kurumlara %20’ye varan oranda tasarruf imkânı sağladığı belirtiliyor.

Sistemin sürücüleri güvenli kullanıma teşvik eden yönleri, trafik kazalarını da azaltıyor.

 

Filo-takiple-maliyet tasarrufu-TEB-Arval

 

Araç filoları 7/24 denetim altında

“TEB Arval Yolda”nın filo yöneticilerine sunduğu avantajların başında, şirketin araç politikasının tam olarak uygulanabilmesi yatıyor. Filo yöneticileri sistem aracılığıyla tüm filoyu anlık olarak takip edebiliyor, izinsiz araç kullanımı ve fazla kullanım gibi faktörlerden anında haberdar olarak politikaya aykırı kullanımları engelleyebiliyor. Sistemin 7/24 anlık faaliyet raporları sayesinde kilometre, hız limiti, rölanti, sert ve ani fren hareketleri gibi ayrıntıların yanı sıra her sürücünün araç kullanım alışkanlığı da tespit edilip analiz edilebiliyor.

 

Kazalar azalacak

“TEB Arval Yolda” rota planlaması ile aracın yaptığı kilometreyi optimize ederek yakıt tüketimini ve rölantide kullanımını, güvenli sürüşün sistem tarafından teşvik edilmesiyle de  kaza sıklığını azaltıyor. Sistem böylelikle trafikte ek bir güvenlik unsuru olarak öne çıkıyor. Sürücüler ise yolculuk sonunda araç performansını ve yol verimliliğini değerlendirebiliyor. Olası hız ve kural ihlallerinde SMS ya da e-posta yolu ile uyarılan sürücüler güvenli bir sürüş için teşvik ediliyor.

 

Topla Kullanım Maliyeti öne çıkıyor

TEB Arval Operasyonel Hizmetler Genel Müdür Yardımcımız Oğuz Petorak konuyla ilgili şunları söylüyor:

“TEB Arval olarak müşterilerimizi “toplam kullanım maliyeti” kavramının önemine dair sürekli olarak bilgilendiriyoruz. Filo kiralamanın şirketelere getirdiği avantajlar, filonun doğru ve verimli yönetilmesiyle daha da artarak şirketlerin kaynaklarını ana faaliyet alanlarına yöneltmelerine olanak tanıyor. TEB Arval olarak sunduğumuz bu yeni ürünle, müşterilerimizi uzman ekibimiz vasıtasıyla yönlendiriyor, bir bakıma onların filo danışmanı oluyoruz. Kullanım maliyetlerini azaltmış, yol güvenliği açısından endişe taşımayan ve anlık raporlarla kaynaklarını verimli yöneten şirketler zorlu rekabette mutlaka avantajlı oluyorlar. “TEB Arval Yolda” nın öncelikli amacı da müşterilerimize filo yönetimi alanında olabilecek en iyi desteği sunmaktır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.