Elektrikli Tesla kamyonet ekibinde Aybars da var

Aybars Turan: Tesla
Aybars Turan Tesla dijital modelleme ekibinde 4 yıldır görev yapıyor.

Kamyonet kelimesi hiç bu kadar heyecan verici olmadı. Hiç bir kamyonet modeli de bu kadar tartışılmadı. Yıllardır aynı tür araçlar bazen küçülüp, büyüyerek, bazen uzayıp, kısalarak varlıklarını sürdürdü. Bazen daha agresif, bazen daha mütevazi göründüler. Oysa şimdi kamyonet veya pick up denilen bu yük taşıma amaçlı araçlarda dizayn tartışması başladı. Kurthan Tarakçıoğlu bunu “Mor inek” diye anıyor twitter hesabında. Tesla ve Elon Musk geçtiğimiz hafta Los Angeles’ta örtüyü kaldırdılar. Kırılmaz denilen camı kırılsa da bunun bir pazarlama taktiği mi yoksa gerçekten bir başarısızlık mı oluğu tartışılıyor. Ama kübik hatlara sahip araç tüm dünyanın aklında kaldı. Elektrikli Tesla kamyonet modellemesini de geliştiren kreatif ekipte Aybars Turan isimli bir Türk vatandaşı da çalışıyor. Aybars Turan, Tesla kamyonetin karavan stilinin dijital modellemesini gerçekleştiren ekipte yer aldı.

4 yıldır Tesla Ar-ge merkezinde çalışan Aybars Turan, Amerikalı elektrikli araç markası için emek harcamaya devam ediyor.

Bu arada hatırlatalım Tesla Cybertruck havacılık endüstrisinde kullanılan Exoskeleton adlı malzemeden kabuk teknolojisiyle üretilen bir araç. Bu nedenle kapıları ve total kaportası balyoz darbelerinden etkilenmiyor.

Mars’ta bile bu haliyle gidebilecek bir araç.

Bu arada Tesla’nın başındaki Elon Musk geçen haftayı 146 bin ön siparişle kapatan Tesla Cybertruck’ın bugün 200 bini geçtiğini belirten bir twiite daha imza attı.

Yine elirtelim Tesla Cybertruck 8 ayı tasarımla geçen, bir ay içinde de üretilen 9 aylık bir araç olarak geçen haftaki gösteriye çıktı.

Elektrikli Tesla kamyonet ekibi

Elektrikli Tesla kamyonet artıları eksileri

Kırılmaz denilen Tesla Armor Glass yani yan camları lansmanda kırıldı.

Cybertruck araç güç açısından Ford F150 ile ip çekme yarışına girdi. Ve gösterilen video ile F150 aracı perişan etti.

Yine hız yarışına giren aracın rakibi bu kez Porsche 911 oldu. 0-100 hızlanması sadece 2.9 saniye olan Tesla kamyonet Porsche’yi geçmeyi başardı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.