Tesla Model 3 makyaj masasına mı oturuyor?

Tesla, üretim maliyetlerini düşmesi ve beş yaşındaki elektrikli sedanın cazibesinin artması amacıyla Model 3 için yenilenmiş bir versiyonu geliştiriyor.

Tesla’ya aşina olan herkes şirketin araçlarını nadiren güncellediğini bilir, en azından geleneksel anlamda. Araçlar düzenli olarak havadan yazılım güncellemeleri alsa da, tasarımda veya fiziksel herhangi bir şeyde yapılan değişiklikler neredeyse yok denecek kadar az. Reuters’te yer alan haber bu yüzden çok şaşırtıcı, projeye yakın dört kişi, içeriden bilgi aldığını iddia ediyor ve yenilenmiş bir Tesla Model 3′ün 2023’ün sonlarında geleceğini söylüyor.

Tesla Model 3 için Güncelleme Kapıda

Reuters’te yayımlanan habere göre, proje şu anda “Highland” adı altında geliştiriliyor. Model 3, 2017’de satışa sunulduğundan bu yana (küçük donanım değişiklikleri ve diğer ayarlamalar dışında) önemli bir güncelleme almadı.

İçeriden bilgi veren dört kişinin söylediklerine bakılırsa; bu güncelleme öncelikle otomobilin iç mekanına odaklanacak, ancak belirli bir ayrıntı verilmedi. Tesla Model 3, Model S ve Model X’te yer alan yeni bir dokunmatik ekran, arka bilgi-eğlence ekranı ve tartışmalı yarım direksiyon simidi gibi benzer değişiklikler alabilir. Kaynaklar, Model 3’ün dış tasarımında bazı değişiklikler ve güç aktarma organlarında iyileştirmeler yapılabileceğini, ancak bunların en iyi ihtimalle hafif olması beklenmediğini söylüyor. Bu da yeni modelin ağır bir makyaj operasyonu geçirmesi ihtimalini artırıyor.

tesla model 3 ic mekan

Alıcılar bu güncellemelerden faydalanacak ancak Tesla, Model 3’ün yenilemesinde öncelikli olarak üretim maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor. Revize edilen dış tasarımın “Giga Presses” kullanılarak yapılması daha kolay olacak. Böylece paradan tasarruf edilecek ve potansiyel olarak daha düşük bir başlangıç fiyatı elde edilecek.

Yenilenen Tesla Model 3 için 2023 yılının sonlarında 2024 model yılı aracı olarak Şangay, Çin’deki fabrikasında üretime başlayacağı bildiriliyor. Üretim aynı zamanda Tesla’nın Fremont, Kaliforniya fabrikasında da gerçekleşecek, ancak içeriden kaynaklar bunun ne zaman gerçekleşeceğini söylemedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.