Togg, çekilişle teslim edilecek T10X sayısını 8 bin adet artırdı

Togg’un 1 haftada 100 bin başvuruya ulaşan çekilişi için başvurular yükselen bir ivmeyle devam ediyor. Gösterilen yüksek ilgi üzerine TOGG; çekilişle teslim edilecek T10X sayısını 8 bin adet artırarak; 12 bin adetten 20 bin adete yükselttiğini açıkladı. 20 bin araç, 29 Martta yapılacak çekiliş sonrasında yıl sonuna kadar sahiplerine ulaşacak. Yani çekiliş tarihi de 1 gün ötelendi.

Togg çekilişinde öne geçmenin yolu:

Ön sipariş sürecinde ön ödeme için banka yoluyla e-Cüzdan’a yapılacak transferler; 27 Mart 2023 tarihinde saat 17.00’ye kadar işleme alınacak ve aynı gün saat 22.00’de sipariş sistemi kapanacak.

HabertürkTV Haftalık programında otomobil gündemi:

Çekiliş tarihi 1 gün ötelendi

Togg, bu kararla birlikte noter önünde yapılacak çekiliş tarihini de bir gün ileriye aldığını açıkladı. Yeni tarih 29 Mart olarak belirledi.

Yapılacak çekilişte 2023 yılı sonuna kadar araca sahip olma hakkı kazanacak ilk 20 bin taliplinin dıyında, 20 bin kişilik de yedek liste oluşturacak. 2023 yılı için planlanan teslimatlarda iptallerin yaşanması halinde; yedek listedeki kullanıcılar devreye alınacak. Ancak, 2023 yılı teslimatları için yedek listeden asıl listeye geçemeyenler; 2024 yılı ocak ayı itibarıyla belirlenecek yeni paket ve konfigürasyon seçenekleriyle T10X sipariş edebilecekler. Bu siparişi kabul edenler, 2024 Haziranına kadar; herhangi bir çekilişe gerek olmadan; akıllı cihazlarını teslim alabilecekler. Asıl ve yedek listede yer alamayan kullanıcıların yaptıkları ön ödemeler ise hesaplarına iade edilecek.

“İlk yılımızda 28 bin adet akıllı cihaz adedine ulaşacağız”

Markanın, kullanıcılardan gelen yoğun talep üzerine; çekilişle teslim edilecek T10X sayısının 8 bin adet artırması üzerine konuşan Togg CEO’su Gürcan Karakaş, şunları söyledi:

2023 yılında teslim edeceğimiz akıllı cihazlarımızın ağırlıklı olarak kullanıcılarımız tarafından satın alınmasını önemsedik. Bu amaçla 12.000 adet olarak belirlediğimiz 2023 teslimatını 8 bin adet artırarak; 20 bin adete çıkardık. Bu artışla toplam üretimimiz henüz ilk yılında 28 bin adedi bulacak. Gemlik Teknoloji Kampüsü’müzün insan kaynağı, teknik altyapı ve kapasitesi, mobilite sektörü tedarik zincirini olumsuz etkileyecek beklenmeyen durumlar ortaya çıkmadığı sürece, bu rakamı üretebilecek seviyededir”.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.