VW-Golf-GTI

1.8 VVT-i benzinli motorla kombine bir elektrikli motora da sahip olan hibrid C-HR’nin direksiyonuna geçtik. 

Toyota C-HR Test Sürüşü. Start tuşuna bastığımızda tamamen sessiz bir iç mekanda, adeta aracın çalışıp-çalışmadığını bile anlamadık.

Ayamızı gaz pedalına hafif dokununca sessiz ve yavaşça ilerledik. Sonrasını otomatik şanzıman hallediyor zaten.

Aracın detaylarını videomuzuda konuştuk. Toyota yetkililerinin geniş bilgilendirmesi öncesinde çekimler yaptığımız için bazı detaylar eksik kalmış olabilir.

Örneğin bu aracın 2017 yılında Avrupa’da 100 bin adet satılacağı gibi… Neredeyse ABD, Kanada, Türkiye, Taiwan, Fas gibi ülkelere pay kalmıyor.

Hibrid C-HR‘nin en belirgin özelliğinin sürüş esnasındaki sessizliğinin konforu olduğunu söyleyebilirim. Performans, yakıt tüketimi gibi merak edilen noktalar videomuzda ele alınıyor ama benim görüşüm bu konularda çok dikkatli olunması gerektiği.

Hibrid C-HR’nin tork değerinin 142 nm olduğunu hatırlatırım. Ayrıca gaz pedalına dizel otomobiller gibi “köklediğinizde” yakıt tüketiminin de katlandığını bilmelisiniz.

Fiyat-performans olarak adlandırılan pozisyona uygun. Modern bir araç. Teknolojileri, güvenlik donanımları yerinde. Yüksek teknoloji ekipmanlarıyla üretiliyor ama o araçlar ihraç pazarlara gidiyor. Toyota, şerit takip sistemi, trafik işaret okuyucusu, “aktif cruise control” vb gibi teknolojilerin yer aldığı versiyonların henüz Türkiye’de satılmasına izin vermemiş. Bunun nedeni de yollarımızı, işaretlerimizi, şeritlerimizi standart değerlerde bulmaması olmuş.

Bir de C-HR modelinde özellikle arka koltuklardaki yolcuların seyahatlerini daha aydınlık hale getirecek cam tavan opsiyonu yok, olmayacakmış da.

Şimdi videomuzda otomotiv editörü Mehmet Ali Kantarcı ve konuğumuz Türkiye Gazetesi otomotiv editörlerinden Ali Çelik ile C-HR izlenimlerimiz.

Toyota C-HR: 83 bin 850 TL

 
Önceki İçerikDacia Duster EDC otomatik için martı bekliyor
Sonraki İçerikÇek otomobil markaları çoğalıyor
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz