Toyota Hilux test sürüşü

İlk kez 1968 yılında boy gösteren Toyota Hilux’ın 8’inci nesli 2015 yılının sonlarına doğru Türkiye yollarına çıkmaya başladı. Biz de geçtiğimiz günlerde Avrupa pazarında yüzde 23.5’lük pay ile en çok satan pick-up unvanına sahip olan arazinin efendisini Belgrad Ormanları’nda test etme fırsatı yakaladık.

Dış tasarımında markanın efsanevi SUV modeli Land Cruiser ile benzerlik gösterdiği dikkat çeken Hilux, Toyota’nın ‘Keen Look-Keskin Bakış’ tasarım dilini yansıtan ızgara ve farlara sahip. Dış tasarımındaki detayların ardından aracın kabinine baktığımızda ise bizi 7 inç büyüklüğünde bir dokunmatik ekran karşılıyor. Ayrıca, sürücünün önünde yer alan yeni hız ve devir saati göstergelerinin ortasında renkli 4.2 inçlik TFT çok fonksiyonlu ekran da olduğunu hatırlatalım.

Yeni Hilux ülkemizde 177 beygir güç ve 450 Nm tork üreten 2.8 litrelik D-4D dizel ile 150 beygir güç ve 400 Nm tork üreten 2.4 litrelik D-4D dizel motor seçenekleri ile satışa sunuluyor. Aracın Active, Adventure ve Hi-Cruiser olmak üzere üç farklı donanım seviyesi de mevcut.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.