Toyota’dan teknolojiye yakın takip

VW-Golf-GTI

Japon devi Toyota, gün geçtikle artan trafik kazaları için kolları sıvamaya karar verdi. Yolların daha güvenlik hâle gelmesi için Stanford ve MIT ile işbirliği yapan Toyota, önümüzdeki 5 sene içinde üniversitelerin araştırma merkezlerinde akıllı araç ve mobilite teknolojileri üzerine araştırma yapılması için 50 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu. Akıllı araçların ve robotların ilerleyen yıllarda hayatımızda önemli bir yere sahip olacağını düşünen Toyota, yapay zeka sayesinde günlük hayatın daha da kolaylaştırılacağına inanıyor.

İşbirliğinin duyurulması için düzenlenen basın toplantısında konuşan Toyota yöneticilerinden Kiyotaka Ise, “Bugün burada benzeri görülmemiş bir başlangıç için bir aradayız. Akıllı araç teknolojisine odaklanarak nihai amacımız olan trafik kazalarını ortadan kaldırmak istiyoruz.” sözleriyle Toyota’nın ne kadar istekli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Toyota, geçtiğimiz günlerde uçan otomobil geliştirmek için yeni bir patent almıştı.

Önceki İçerikHırsızların en sevdiği otomobiller
Sonraki İçerikArabadan atladı! Yoluna devam etti!
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz