Toyota’dan ucuz spor otomobil

Japon otomobil üreticisi Toyota, üretilmesine kesin gözüyle bakılan konsept otomobili S-FR’nin fotoğraflarını yayınladı. Henüz konsept olan otomobilin arkasındaki temel fikir; önden motorlu arkadan itişli hafif ve küçük bir spor otomobil yaratmak.

Yanızca 3.990 milimetre uzunluğundaki otomobil; 1.695 milimetre genişliğe, 1.320 milimetre yüksekliğe ve 2.480 milimetre aks aralığına sahip dört kişilik bir kabine sahip olacak.

Sarı gövdesi siyah tavanla kombinelenen otomobilin yuvarlak hatlara sahip tasarımı dikkat çekiyor.

Basit ancak dijital donanımların kullanıldığı iç mekanda sadece klima kontrolleri, USB girişleri, start-stop sistemleri için tuş kullanmış.

Konsept otomobil S-FR ay sonunda düzenlenecek Tokyo Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerin beğenisine sunulacak. Küçük GT-86 olarak anılan otomobil, Corolla’dan alınan JDM paketli 1.5 litrelik sıralı dört silindirli motora sahip olacak.

130 beygir güç ve 148 Nm tork üretebilen motorun gücü Türkiye’de de fabrikası bulunan Aisin’in ürettiği manuel şanzımanla arka tekerlere aktarılacak.

Model diğer pazarlarda farklı motor şanzıman kombinasyonlarına sahip olacak.

S-FR, optimal ağırlık dağılımından be bağımsız süspansiyon sisteminden yararlanarak; sürücüsüne yumuşak bir hızlanma sunacak.

980 kilogram ağırlığındaki otomobilin ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor ancak model üretim bandına girmeye hazır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.