Trafikten 26 dakikanızı geri alın

Otomobille yaşanan sürüş keyfi, günlük işe gidiş gelişlerde ortadan kalkıyor. Otomobil kullanmayı seven sürücüler için bile bu durum bazen bunaltıcı noktalara ulaşabiliyor. Volvo Cars’ın yaptığı araştırmayla ortaya çıkan bu sonuç, sürücülerin şe gidiş gelişlerinde ve uzun mesafeli otoban yolculuklarında sürüşü otonom sürüşe devretmek istediği gerçeğini ortaya koyuyor.

Bu düşünceden yola çıkarak Concept 26’yı geliştiren Volvo, sürücüye istediği zaman sürüş keyfini yaşama ve istediği zaman otomobilin sürüşünü devretme fırsatı sunuyor. Concept 26, adını dünya ortalamasına göre; insanların günlük ortalama işe gidiş geliş süresi olan 26 dakikadan alıyor.

Concept 26, otomobilin temel iç tasarımında radikal bir değişiklik yapma ihtiyacını karşılarken, sürücüye/yolculara kullanmak istedikleri alanı da sağlıyor.

Volvo Cars’ın yürüttüğü ve 2017 yılında İsveç, Göteborg’da gerçek tüketicilerin yollarda tamamen otonom otomobillerden oluşan bir filo ile dolaşmasını sağlayacak “Drive Me” araştırma projesi, Volvo’nun güvenlik üzerine dayanan otonom sürüş teknolojisinde yeterli derecede başarılı olduğunu gösteriyor.

Kendi kendine giden Volvo’lar yola çıkıyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.