Türkiye’nin otomobili gizli kapı kolları ile dikkat çekti

TOGG konsorsiyumunun 5 babayiğidi tarafından geliştirilen Türkiye’nin otomobili her geçen biraz daha şekilleniyor. Geçtiğimiz yılın son günlerinde; Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kısa bir tur atılan ilk elektrikli yerli SUV modelin üretimi için fabrikanın temeli mayıs ayında atılacak. Marka ve model isim önerileri ise farklı ülkelerde test ediliyor. Yakından incelediğimiz yürüyen prototip Türkiye’nin otomobili gizli kapı kolları ise fark yaratan bir tasarım ayrıntısı.

Aracın geliştirme test sürüşlerinin yapılacağı yer de belli oldu. Bursa Gemlik’de 1 milyon metrekarenin üzerindeki eski askeri alandaki küçük havaalanı bu amaçla kullanılacak.

Ocak ayının son günlerinde TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ile buluştuk. 27 Aralıktaki gösteriden sonra Bilişim Vadisi’nde kapalı bir salonda tutulan ilk prototipleri yakından inceledik.

İşte yerli elektrikli SUV araçta dikkatimizi çekenler. Gizli kapı kolları, kamera yan aynalar, içeride şık bir ambiyans ve bol miktarda kullanılan Vestel üretimi tablet ekranlar.

Aracın motor kaputu ve bagaj kapağı henüz açtırılmıyor.

Koltuklar deri ve siyah-kırmızı kombinasyonlu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.