Elektrikli Toyota için her şey tamam, start 2020’de

Tokyo Otomobil Fuarı yaklaşıyor. Japon markaları kendi iç pazarları için tüm hünerlerini göstermeye hazır! Toyota, ince yapılı iki koltuklu yüzde 100 elektrikli aracını ilk kez 24 Ekim’de kapılarını açacak 2019 Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. Üstelik bu model konsept olmaktan öte üretime hazır. Japon markanın elektrikli araçları yaygınlaştırma hedefinin bir parçasını oluşturan bu ince ve iki kişilik elektrikli Toyota, 2020 yılında Japonya’da satışa sunulacak.

Toyota, bu modelin konsept halini 2 yıl önceki Tokyo Motor Show 2017’de göstermişti.

Gelecek jenerasyon mobilite çözümü olarak gösterilen araç, çevreye etkiyi en aza indirirken kısa mesafeli sürüşlerde pratik bir kullanım sağlıyor. Ultra kompakt, iki koltuklu elektrikli otomobil özel olarak işe gidiş-dönüş yolculuklarında kullanılmak; yeni ehliyet alanların rahat bir sürüş gerçekleştirmesi veya iş adamlarının yerel müşterilerini ziyaret etmeleri gibi birçok farklı alanda değerlendirilmek üzere tasarlandı. Tek bir şarjla 100 km yol alabilen otomobil; maksimum 60 km/s hıza erişebiliyor ve son derece dar dönüş çapıyla şehir için rahat bir kullanım sağlıyor.

Elektrikli Toyota için 100 partnerle görüşüldü

Toyota, 2020’de dar Tokyo yollarının ince ve iki kişilik elektrikli aracını satışa hazırlarken, elektrikli araç kullanımını genel olarak yaygınlaştırmak adına bunu yeni bir iş modeliyle birleştirecek. Bu yeni iş modelinde batarya ömründen üretime, satışa, ikinci ele, yeniden kullanıma ve geri dönüştürmeye kadar her adım düşünüldü. Toyota kısa vadede kullanılmış bataryaların değerlendirilmesi ve hatta otomobil dışı uygulamalarda kullanılması gibi birçok girişime odaklanacak. Aynı zamanda elektrikli araçlar için şarj istasyonu ve sigorta gibi hizmetler de geliştirecek.

Toyota, bu kompakt elektrikli aracını farklı kullanım alanlarında da değerlendirmek üzerine çalışmalar yapıyor. Şimdiden 100’e yakın yönetim organı ve şirket partnerleriyle görüşen Toyota, kompakt elektrikli araçların dahil edildiği yeni, çevre dostu ve herkes için erişilebilir ulaşım çözümleri üzerinde çalışıyor.

Toyota, Tokyo Otomobil Fuarı’nda ultra kompakt yeni yüzde 100 elektrikli aracını sergilemesinin yanı sıra Toyota i-ROAD ve yürüyüş alanlarında kullanılabilecek üç farklı elektrikli aracıyla da test sürüşü imkanı sağlayacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.