Volkswagen yeni performans serisine bu adı verecek

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Volkswagen yıllarca GTi ve R kodlarıyla tanımladığı performans odaklı otomobillerinde yeni bir isimlendirme başlatıyor. Elektrikli araç serisinin ilk performanslı versiyonu yeni ID 4 ile ortaya çıkacak. ID 4 GTX 28 Nisan’da satışa sunulacak.

Kısa süre önce satışa sürülen elektrikli SUV modelinin en üst versiyonu 302 hp gücünde ve  dört tekerlekten çekişli bir güç aktarım mekanizmasına sahip olacak. Bir yandan da VW ilk dört tekerlekten çekişe sahip ilk ID modelini de böylece sahneye sunmuş olacak. Volkswagen GTX modelini performanslı AWD yani 4 çeker olarak tanımlasa da sistem gerektiğinde gücü otomatik olarak ön aksa gönderecek.

Volkswagen GTI, GTD ve GTE gibi tanımların tanına GTX’i de ekliyor.

Volkswagen Pazarlama Direktörü Klaus Zellmer: “GT harfleri uzun süredir sürüş keyfi anlamına geliyor. Şimdi X, geleceğin mobilitesine giden köprüyü inşa ediyor. Sürdürülebilirlik ve sportiflik birbirini dışlamıyor, akıllıca birbirini tamamlıyor.” dedi.

GTI modellerinde olduğu gibi, GTX versiyonda da onu sıradan ID versiyonlardan ayırmak için Volkswagen; kendi özel imzalarını kullanacak. ID 4 GTX’in normal ID 4’ten daha düşük bir sürüş yüksekliğine sahip olması bekleniyor.

ID 4 GTX’ün ardından yıl içerisinde tanıtılması beklenen coupé-crossover ID 5 modelinin de bir GTX versiyonunun olacağı tahmin ediliyor. Ancak ilk elektrikli ID3 modelinde bu versiyonun olması beklenmiyor.

Önceki İçerikNisan 2021 otomobil kampanyaları: Fiat, Seat, Renault, Dacia, Mercedes, Opel, Peugeot, Honda
Sonraki İçerikYeni Audi Q2 Türkiye’de! Audi Q2 2021 fiyat listesi
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz