Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Voltswagen şakası VW’nin başına iş açtı

Birçok farklı sektörden marka, her yıl, 1 Nisan’da, yaptığı ilginç şakalarla dikkatleri üzerine çekiyor. Bu yıl da ilginç diyebileceğimiz bir şaka Volkswagen cephesinden geldi. 29 Mart günü Volkswagen America, bundan sonra markanın isminin Voltswagen olarak anılacağını duyurdu. Sonrasında olaylar gelişti. Şimdi ise Voltswagen şakası beklenmedik bir yere doğru gidiyor.

Volkswagen GLX ID.4 sahnede

Voltswagen şakası, SEC’in radarında

Der Spiegel’de yer alan habere göre, SEC (Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu), bu şaka ile ilgili bir soruşturma başlattığını duyurdu. Açılan soruşturmada, söz konusu şakanın VW’nin hisse senedi fiyatını etkileyip etkilemediğine bakılacak. Eğer hisse senedi fiyatının etkilendiği sonucu çıkarsa, Volkswagen müşterilerini ve yatırımcıları yanıltarak hisse senedi fiyatını yapay olarak artırdığı için ağır bir para cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

voltswagen şakası

Voltswagen şakası aslında büyük bir başarısızlık olarak değerlendiriliyor ve markanın ABD’deki itibarını zedelediği söyleniyor.

Konuyla ilgili VW Group of America CEO’su Scott Keogh da niyetlerinin sadece eğlenmek olduğunu söyleyen bazı açıklamalar yapmıştı. Fakat bu Volkswagen’in Kuzey Amerika operasyonunu soruşturmadan kurtaramadı.

Aslında sadece basit bir şaka gibi görünen bu durum, basının, Volkswagen’e Voltswagen isminin şaka olup olmadığını sorduğunda, şirketin kasıtlı olarak yalan söylemiş olmasıyla ciddileşti. Bu da markanın güvenilirliğine önemli derecede zarar verdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.