Volvo yeni V60 Wagon’u elektrikle hızlandırdı

Volvo Cars, beş kapılı, D segmentindeki station modeli V60’ı tanıttı. Yeni V60, İsveçli markanın hem iyi görünüme sahip, hem de gündelik hayata uygun pratik otomobiller üretme iddiasının ortaya çıkan son ürünü.
Yeni V60, Volvo Cars’ın Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) üzerinde üretiliyor.
SPA tabanlı Volvo V60, lüks bir iç tasarım, artırılmış iç hacim, ileri bağlantı özellikleri ve Volvo Cars’ın en son sürücü destekleme ve güvenlik teknolojileriyle yola çıkacak. ama aracın yenilenmesiyle ortaya çıkan bir gerçek var ki benz inli ve dizel motorlara göre en hızlı versiyonlar hibrit motorlu versiyonlar olacak.
Volvo Cars’ın, 2019 yılından itibaren tüm otomobillerini elektrikli hale getirme politikasına uygun olarak, V60’da iki adet elektrikli hibrit motor opsiyonu bulunacak.
  • Yeni T6 Twin Engine AWD hibrit 340 hp,
  • T8 Twin Engine AWD hibrit 390 hp
Hibrit olmayan diğer motor seçenekleri arasında benzinli T5 ve T6 motorlar, dizel tercih edenler için ise D3 ve D4 motor seçenekleri yer alıyor.
Yeni V60, standart olarak gelen bir dizi güvenlik özelliği sayesinde Volvo Cars’ın bu yönde haklı olarak elde ettiği ününü devam ettirecek türde.
90 Serisi ve XC60’da yer alan ileri sürücü destek sistemleriyle birlikte V60 yollardaki en güvenli otomobillerden biri haline geliyor.
Otomatik frenleme teknolojisi kullanan City Safety, olası çarpışmalardan kaçınmak için algılama sistemlerinden yararlanıyor ve sürücüye fren desteği sağlıyor. Sistem, ayrıca yayaları, bisikletlileri ve büyük hayvanları algılayan teknolojisiyle öne çıkmayı başarıyor. City Safety, dünyada bir ilk olarak karşıdan gelen çarpışmalardan kaçınmak için de otomatik frenleme özelliği sağlıyor.
Yeni V60 Volvo’nun güçlü steyşınlarının mirasçısı olacağının işaretlerini taşıyor
Sürücüye, iyi işaretlenmiş yollarda 130 km/h hıza kadar direksiyon, ivmelenme ve frenleme desteği sağlayan Pilot Assist System’in köşelerde dönüş performansı geliştirildi.
V60’da ayrıca Yoldan Çıkmayı Önleme, Karşı Şeritten Gelen Araçla Çarpışmadan Kaçınma ve diğer direksiyon destekleme sistemleri de yer alıyor.
Opsiyonel olarak sunulan otomatik frenleme özelliğine sahip Kavşak Trafik Uyarısı ise otomobilin içinde ve dışarıda yer alan yayalar için güvenliği daha da artırıyor.
Volvo Cars’ın bilgi ve eğlence sistemi Sensus, Apple CarPlay, Android ve 4G ile tam uyumlu ve sürücünün her zaman internet üzerinden bağlı olmasını sağlıyor.
Sistem, otomobilin diğer fonksiyonları, navigasyon özelliği, bağlantı servisleri ve diğer eğlence uygulamalarıyla birlikte tablet benzeri dokunmatik bir ekran üzerinden kontrol ediliyor
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.