VW CEO’sundan zarar tahmini

Emisyon değerlerini aşağı çekmek için yanıltıcı yazılım kullanma skandalının etkilerini yaşayan Volkswagen’in zararı tahmin edilenin üzerinde olacak.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan yeni CEO Matthias Mueller, skandal nedeniyle otomobil satışlarında düşüşü öngörerek, aksiyon aldıklarını ancak zarar için 6.5 milyar eurodan daha fazla bir bütçe ayrılması gerektiğini söyledi.

Mueller, 6.5 milyar euronun yalnızca geri çağırmaların maliyeti olacağının altını çizerek; “Son zamanlarda her şey tekrar hesaplanıyor. Şimdilik ekstra harcamalar olup olmayacağı konusunda bir tahminde bulunamam. Satış hacminde bir değişiklik olursa, hızlı bir şekilde aksiyon alacağız.” dedi.

Mueller, hilelerden sorumlu çalışanlar hakkında sorulan bir soruya ise, “Olası suçları derinlemesine inceleme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” şeklinde yanıtladı.

Eski CEO Martin Winterkorn’un yerine gelen Mueller, soruşturmaların oldukça geniş kapsamlı olduğuna değinerek; 2005 yılına kadar uzandığına dikkat çekti.

Önceki İçerikAutobest 2016’nın finalistleri
Sonraki İçerikBaşrolde bir BMW var
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz