VW evinde üç dünya prömiyeri gerçekleştiriyor

Frankfurt Otomobil Fuarı 2019 Volkswagen için Dünya Prömiyerleri platformu oldu. Yeni Volkswagen logosunun ilk kez tanıtıldığı fuarda, Volkswagen’in daha dijital ve daha pozitif, güçlü ve çekici bir marka olma yolundaki çalışmaları sergileniyor. Beetle ve Golf’ten sonra Volkswagen markası için yeni bir dönemin başlangıcı olarak adlandırılan elektrikli ID.3 modeli;  Yeni Volkswagen dünyasının ilk üyesi olarak öne çıkıyor.

Frankfurt’ta düzenlenen Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (IAA) Volkswagen markası üç dünya prömiyerini birden gerçekleştiriyor. Marka hem tam elektrikli ID.3 modelini ve T-Roc’un üstü açık versiyonu Yeni T-Roc Cabriolet’i; yeni logo ve marka kurumsal kimliğini kamuoyuyla buluşturuyor.

Elektromobilite stratejisi ile 2025 yılına kadar pazara 20 farklı elektrikli VW modeli sunulacak ve 1 milyon satış hedefi ile dünya lideri olunması hedefliyor.

Otomotiv dünyasının efsanevi modelleri arasında yer alan Beetle ve Golf’ten sonra Volkswagen markası için; yeni bir dönemin başlangıcı olarak ifade edilen ID.3 modeli ilk olarak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergileniyor. Volkswagen, tam elektrikli ID. model ailesinin ilk üyesi olan ID.3 ile 0 Emisyon mobiliteyi milyonlar için ulaşılabilir ve çekici hala getirmeyi hedefliyor.

Bataryaya 8 yıl garanti: ID.3, 330, 420 ve 530 km menzile sahip üç farklı batarya seçeneğiyle satışa sunulacak. Sıra dışı şarj kapasitesi sayesinde otomobil, 100 kW DC şarj gücü ile 27 dakikada yüzde 80’e kadar dolum sağlayabiliyor ve bu şarjla 290 km yol yapabiliyor. Volkswagen, modelin bataryası için sekiz yıl ve 160 bin kilometre garantisi de sunuyor.

Fuarda sergilenen ve geçtiğimiz Mayıs ayından bu zamana yaklaşık 30 bin adet ön sipariş alan ilk seri üretim versiyonu ID.3 1ST, 420 km’lik (WLTP) bir menzile sahip. Tüm versiyonlar ses ve navigasyon sistemi dahil olmak üzere kapsamlı teknolojik özelliklere sahip olurken; ID.3 1ST Plus, ek olarak IQ Light ve çift renkli iç ve dış tasarım öğeleriyle alınabiliyor. ID.3 1ST Max ise panoramik cam tavan ve artırılmış gerçekliğe sahip ön cama yansıyan bilgilendirme sistemi; Augmented reality head-up display gibi yenilikleri barındırıyor.

ID.3 modelinin yanı sıra, ID.3’ün hemen ardından pazara sunulması planlanan, ID. ailesinin diğer modellerine dair ipuçları da Volkswagen standında yerlerini alıyor; ID.R, ID. CROZZ, ID. BUZZ, ID. VIZZION, ID. ROOMZZ, ID. BUGGY, ID. A SUV elektrikli model ailesinin diğer üyeleri de otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

Elektrikli mobilite rekortmeni ID.R; iki elektrikli motora sahip ve daha önce hiçbir elektrikli otomobilin erişemediği hızla, Nürburgring-Nordschleife turunu 6:05:336 dakikada tamamladı. ID.R, geçen 12 ay içinde, Pikes Peak Uluslararası Tırmanış pistinde (ABD) 7:57:148 dakikalık derecesi; Güney İngiltere’deki Goodwood Hız Festivali’nde, 43.86 saniyelik derecesiyle de rekorları ele geçirmişti.

Üstü açık T-Roc Cabriolet dünya prömiyeri

Kompakt SUV segmentinde Volkswagen’in ilk üstü açık modeli olan Yeni T-Roc Cabriolet, markanın Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda (IAA) ilk kez sergilediği bir diğer model. Etkileyici dış tasarımı, SUV modellerin karakteristik özelliği olan yüksek koltuk oturumu, esneklik ve yüksek sürüş keyfiyle başarılı bir kombinasyon olarak sunuyor.

Yeni T-Roc Cabriolet, Beetle ve Golf’ten sonra klasik yumuşak tavan geleneğini devam ettiriyor. Tam otomatik tavan yalnızca dokuz saniyede açılıyor ve 30 km/s’e varan hıza kadar otomobil hareket halindeyken açılıp kapanabiliyor. Yumuşak tavan, elektromekanik olarak kilitlenebiliyor. Otomobilin yapısal bütünlüğünü korumak için şasisi ve gövdesi güçlendirilirken; arka koltukların arkasına yerleştirilmiş devrilmeye karşı korumayı sağlayan sistem sayesinde de yolcular güvende hissediyor.

Frankfurt 2019 Volkswagen için, yeni modellerinin yanı sıra, sürdürülebilir ürünlerin yeniden oryantasyonunu içeren stratejik dönüşümün sonuçlarının da ilk kez açıklandığı yer oldu. Tüm dünyanın yeni marka kurumsalına geçiş sürecinin 2020 yılının ortasında tamamlanması planlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.