Yeni Corolla sedan 2019 sahneye çıktı

Yeni Corolla Sedan 2019 nihayet sahneye çıkıyor. Yarından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan Yeni Toyota Corolla sedan, İspanya Mallorca’da tanıtılıyor. 12. nesil yeni Corolla sedanın benzinli versiyonu hurda teşviği ile birlikte 95,7 bin TL; hibrit versiyonu 137,5 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Yeni Corolla sedan; Vision, Dream, Flame ve Passion donanımlarla yola çıkacak.

Yeni Corolla sedan hakkında daha fazla bilgi, teknik özellikler ve donanımlara ulaşmak için bu haberimize bakabilirsiniz!

1966’da üretilen ilk nesil Corolla

1966 yılından bugüne kadar tüm dünyada 46 milyon adetten fazla tercih edilen efsane model Corolla, 12’nci nesle ulaştı. Türkiye’de Sakarya fabrikasında üretilmeye devam edecek olan yeni Corolla;Toyota’nın Yeni Global Mimarisi TNGA GA-C platformunda tasarlandı.

Yeni Corolla sedanda ilk kez hibrit versiyon yer alırken; gelişen sürüş dinamikleri, daha lüks ve ergonomik hale gelen iç mekan, prestijli tasarım; kaza yapma riskini minimuma indiren gelişmiş güvenlik özellikleri ile öne çıkıyor.

Yeni Corolla sedanla ilgili bugüne kadar birçok haberi paylaşan otoajanda.com ekibi olarak; Mallorca’da gerçekleştirilen dinamik lansmandan da ilk bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Burada yapılan toplantıda konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt; yeni Corolla’yı heyecanla beklediklerini belirterek, ”Şimdi görüyoruz ki beklediğimize değmiş diyebileceğimiz bir otomobile sahip olduk. 12’nci nesliyle şimdi çok daha gösterişli ve prestijli bir yapıya kavuşan Corolla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de markamızın lokomotifi olacak.” dedi.

Bu yıl 20 bin Corolla sedan hedefi

Çok hassas bir sene olmasını beklediğimiz 2019 yılında, 8 bin adedi hibrit motor seçeneği olmak üzere toplamda 20 bin adet Corolla satmayı hedefliyoruz” dedi. Bozkurt, Corolla’nın Toyota için büyük öneme sahip olduğunun altını çizerek şunları söyledi;

Ali Haydar Bozkurt

“Corolla, Toyota için büyük öneme sahip bir model. Ayrıca ülke olarak bir başka gurur kaynağımız Yeni Corolla’nın ÖTV teşviği kapsamında yer alan hibrit versiyonu ile birlikte Türkiye’de üretilecek olması. Yeni Corolla ile daha geniş kitlelere ulaşacağımıza inanıyorum. Corolla yeni nesli ile Türkiye sedan otomobil pazarındaki ayrıcalıklı konumunu daha da ileriye taşıyacak.”

Ali Haydar Bozkurt, yeni Corolla’nın yerli üretim olmasının lojistik başta olmak üzere çok önemli avantajlar sağladığını da kaydederek şöyle konuştu;

Yollarda 430 bin Corolla dolaşıyor

“Corolla Türk halkının çok sevdiği ve tercih ettiği bir otomobil. Türkiye’de bugüne kadar 430 bin adetten fazla satılan Corolla, 2018 yılında da toplam satışlarımızın yüzde 69’unu oluşturarak amiral gemimiz olmuştu. Yeni Corolla ile birlikte bu başarı daha da artacak. Ayrıca yerli üretim olan yeni Corolla’nın kamu tarafından da öncelikli olarak tercih edilmesini bekliyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.