2018’de gelecek yeni Focus ‘un gözü yukarıda

Avrupa’daki satışları yılın ilk yarısında yüzde 1.2 oranında düşen ve Volkswagen Golf liderliğinin devam ettiği C segmentinde dördüncü sırada konumlanan Ford Focus, yeni haliyle üst sınıftaki rakiplerini zorlayacak. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ford Europe Başkanı Jim Farley, yeni Focus’un önümüzdeki yıl Avrupa yollarına çıkacağını dile getirdi. Farley, “Satışların giderek azaldığı kompakt sınıfta Focus hedefine üst sınıftaki modelleri koyacak” dedi.

Yeni Focus, 2018 yılının Ocak ya da Şubat ayında resmi olacak tanıtılacak.

Otomobilin yollara çıkması ise yaz aylarını bulacak. Tıpkı Fiesta’da olduğu gibi üst sınıfın hedefleneceği Focus’un lüks isteyenler için Vignale versiyonu, crossover isteyenler için ise Active versiyonu bulunacak.

Ford’un Almanya, Saarlouis’teki fabrikasında üretilmeye devam edecek olan yeni Focus, Amerika Birleşik Devletleri’ne ise Çin’de üretilip gönderilecek.

Başta söylediğimiz gibi Ford Focus satışları Avrupa’da yüzde 1.2 oranında geriledi. Mevcut Focus’tan tüm Avrupa’da altı ay boyunca 119 bin 52 adet satıldı.

Ford Focus’un ülkemizdeki dokuz aylık satış performansına baktığımızda Focus Sedan’ın Ford ailesinin en çok satan modeli olduğunu görüyoruz.

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) verilerine göre, Ocak-Eylül ayları arasında 14 bin 640 adet Focus Sedan satılırken, 571 adet Focus HB satılmış.

C sınıfının ilk dördü

Golf liderliğinde devam eden sınıfta Opel Astra ikinci, Skoda Octavia ise üçüncü sırada yer alıyor, Focus ise dördüncü sırada. C segmenti otomobilleri satışları da Avrupa’da yüzde 1.9 oranında geriledi. Bunun en önemli sebebi, otomobil alıcılarının C segmentinden SUV segmentine geçiş yapmaları.

http://otoajanda.com/mtv-zammiyla-uzulen-otomotiv-eylul-satislariyla-moral-buldu/

2018’de tanışacağınız yeni SUV’lar: T-Roc, Arona, Kona, Stonic, Ecosport, Karoq, C3 Aircross …

http://otoajanda.com/bmw-motorlu-auris-mi-geliyor/

http://otoajanda.com/yeni-ford-fiesta-adim-adim-10-bin-satacak/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.