Yeni Nissan Qashqai’den Türkiye için bir ilk

 

Nissan'ın şubat ayı ikinci yarısında Türkiye pazarına sunmaya hazırlandığı yeni Qashqai, bir alanda daha ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Alınan bilgilere göre yeni Qashqai ile bu segmentte ilk 1.6 litre dizel motora otomatik vites kombinasyonu satışa çıkacak.

Yeni Qashqai benzinli ve dizel motor seçeneklerini otomatik şanzımanla birlikte sunacak.

Nissan Türkiye Pazarlama Müdürü Mehmet Akın, Qashqai'nin segmentinin açık ara en çok satan modeli olduğunu ve yeni nesliyle bunu devam ettireceğini Londra'daki dünya tanıtımında açıklamıştı.

Şimdi yeni Qashqai, segmentinde 1.6 litre dizel otomatik versiyonu sunan ilk otomobil olmaya hazırlanıyor.

Şubatta Türkiye'de yola çıkacak ikinci nesil yeni Qashqai, 130 beygir gücündeki dizel motor seçeneğiyle X-Tronic adı verilen yeni otomatik şanzımanı da beğenilere sunacak.

Londra'daki tanıtım sırasında Nissan Türkiye yöneticisi Akın, 2014 yılı satış planlarının 15 bin adetlik Qashqai satışı üzerine kurulduğunu açıklamıştı.

Bu açıklamanın yeni yılın ilk gün sürprizi ÖTV artışı öncesinde yapıldığnı da dikkate sunmak gerekiyor.

İşte Mehmet Akın'ın o tarihteki açıkmaları:

Nissan Türkiye Pazarlama Müdürü Mehmet Akın, 2014’te yaklaşık 15 bin Qashqai satmayı planladıklarını belirterek segmentteki liderliği sürdürmeyi hedeflediklerini vurguladı. Aracın mevcut kasaya göre 49 mm uzadığını ve 20 mm genişlediğini söyleyen Akın, bagaj kapasitesinin de 20 lt arttığına dikkat çekti. Yeni Nissan Connect internet sisteminin araca önemli iletişim artıları katacağını kaydeden Akın ses, müzik ve eğlence sistemlerinin de geliştiğini vurguladı. Akın, fiyatın 2014 ilk çeyreğinde belirleneceğini söyledi. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.