Yeni Volkswagen Tayron ve 4 elektrikli I.D. geliyor

VW Türkiye 2024 yılında büyük model atağı başlattı. 4'ü elektrikli 8 yeni VW 2024 yılında Türkiye'de satışa çıkıyor.

Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Gino Bottaro

Volkswagen Türkiye, 2024 yılına, daralması beklenen otomobil pazarında 2023 satışlarını ¨egale¨ hedefiyle başladı. Passat ve Tiguan gibi tüketicilerin çok yakından tanıyıp, ¨hakkını verdiği¨ iki modelin ötesinde VW için tam bir yenilik yılı olacak.

Yılı tamamlandığında tabelanın 70 bin adeti göstermesinde 5 bin adetlik Passat satışının yanı sıra 15 bin adetlik Tiguan satışı, 15’er bin adetlik Golf ve Polo ile yenilenen T-Roc ve T-Cross satışları önemli paya sahip olacak. Makyajlı T_Cross, yeni Tiguan ve yeni Pasat Variant geldi. Sıradakiler bekleniyor.

Hazirandan itibaren Türkiye’deki ilk elektrikli Volkswagen modelleri devreye girecek. I.D. 2. I.D. 3, I.D. 5, ve Passat sedanın yerini alacak I.D.7 modelleri ithal edilmeye başlayacak. Bu modellerin neredeyse tümü yüzde 10 ÖTV dilimine girecek indirgenmiş KW gücündeki motorlarla gelecek ve böylece iddialı satış rakamlarına işaret edecek.

Bottaro ve ekibi Türkiye elektrikli araç pazarına 2024 itibariyle 4 farklı EV ve 7 bin elektrikli otomobil satış hedefiyle başlıyor. VW, seneye ID. 2 ve ID. 2X modellerinin de etkisiyle 20 bin adedin üzerinde satış yapmayı hedefliyor.

Yaz biterken makyajlı Golf satışa çıkacak

 

Yılın sonunda ise markanın Türkiye’den büyük umutlara sahip olduğu yepyeni TAYRON modeli devreye girecek. Yeni Tayron modelinde Türkiye pazarı 2. veya 3. büyük pazar olacak şekilde bir konumlandırma yapılacak.

Ayrıca Volkswagen Türkiye sorumluluğunda oluşturulan 580 soketli D-şarj istasyon ağı geliştiriliyor. Tüm Doğuş Otomotiv bayiliklerine ve ana yollar üzerine kurulan istasyonlar, yeni ve rekabetçi ürünlerle hizmete girecek. Bu istasyonlar, EV sahipleri için avantajlı noktalar olacak.

Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Gino Bottaro, D-Şarj ağı için büyük ve dikkatli bir çıkış olacağını müjdeliyor. Bir kaç ay içinde istasyonlar devreye girecek ve başta grup markalarının 2024 elektrikli araç atağının temel altyapısını oluşturacağını ifade etti.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.