Yerli 4×4 sürprizi

VW-Golf-GTI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobil geliştirilmesi konusunda yürütülen çalışmalarla ilgili olarak “Birinci fazı tamamladık. Şimdi onun imzasını attık, bugün detaylı açıklamayı Sayın Başbakanımız yapacak. Şimdi bu babayiğitlere çağrı için gerekli olan adımdı, şimdi asıl babayiğitlere çağrıyı bundan sonra yapacağız” dedi. A Haber’e konuşan Bakan Işık, yerli otomobili 2020’den önce yola çıkarmayı hedeflediklerini ve menzili uzatılmış elektrikli araç modeli üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Bakan Işık, yerli otomobilin markasına ilişkin de bir marka çıkarılacaksa bunun bir tek modelle yürütülemeyeceğini kaydetti. Hem segment farkı hem model farkı hem tip farklarını dikkate alan bir yaklaşım sergilediklerini dile getiren Işık, “Şu anda 4 farklı modelin üretimi noktasında altyapıyı hazırladık. Arazi aracı da olacak” dedi.

Önceki İçerikGizlenmeye devam ediyor
Sonraki İçerikBaşbakan Davutoğlu’ndan yerli otomobil müjdesi
Uzun yıllar Star Gazetesi otomotiv editörlüğünü yürüten yazar, 2013 yılından beri uzmanı olduğu otomotiv haberciliği konusunda yazılarını sürdürüyor. Bir süre PR alanında da çalışan yazar, otomotiv alanındaki makro yaklaşımlarını renkli üslubuyla yazılarına yansıtmasıyla dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz