Zamlar ÖTV’den

Türkiye’nin akaryakıt, LPG, LNG ve CNG istasyonlarını temsil eden tek işveren sendikası EPGIS, sosyal medya hesabından akaryakıta gelen yeni zamları açıkladı.

Son bir haftada hızla yükselen doların ardından akaryakıta zam gecikmedi. Bu kez zammı, EPGİS, sosyal medya hesabından açıkladı. EPGİS yaptığı paylaşımda, “22/05/2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatlarında LPG Otogaz’da 9 Kuruş/Litre zam oldu.

“Gelen değişim ÖTV’den karşılanmış olup pompa fiyatlarına yansımayacak. 22/05/2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Rafineri çıkış fiyatlarında Motorinde 23, Benzinde 25 Kuruş/Litre zam olmuştur. Gelen değişim ÖTV’den karşılanmış olup pompa fiyatlarına yansımayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Böylece Benzin fiyatı 6.78 kuruşa motorin fiyatı ise 6.27 kuruşa dayandı. Ancak gelen değişim ÖTV’den karşılanmış olup pompa fiyatlarına yansımayacaktır.

Dün de motorinde 32, benzinde 27 kuruş zam geldi. Ancak bu tutarların karşılığına denk gelen ÖTV düşürüldü ve zamlar pompaya yansıtılmamıştı.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.