Zirvedeki FIAT, Cumhuriyet 100 Yaşında logolu üretim yapacak

Türkiye’de hem otomobilde hem de toplam satışlarda ilk 3 ayın en çok satanı FIAT oldu. Fiat marka araçlar Türkiye otomotiv pazarında 50 bine yakın sürücü ile buluştu. Teslimatların 35 bini otomobil, 15 bine yakın kısmı ise hafif ticari araçlardan oluştu. Bursa’daki TOFAŞ tesislerinde üretim yapan marka, 2023 yılı üretimleri için Cumhuriyeti Kutlayan bir karara imza atacağını açıkladı. Fiat Cumhuriyet 100 Yaşında logolu üretime başlıyor.

Fiat Cumhuriyet 100 Yaşında logosuyla üretim yapacak
Fiat 2023 yılı üretimindeki araçlara Cumhuriyet 100 Yaşında logosu basacak
Türkiye’nin en çok satan otomobili Egea, 3 ayda 34 bin adeti geçen satışlarındaki yükselişi Cross  versiyonla destekliyor. Egea Cross 3 ayda 9.765 adet teslimat gerçekleştirdi.

Cumhuriyet 100 Yaşında logosuyla FIAT üretecek

FIAT Marka Direktörü Altan Aytaç, 2023 yılının anlamına uygun bir karar aldıklarını açıkladı: “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü Yıldönümü”nü yerli üretim modellerimizle kutlamak istiyoruz. Bu vesileyle, Tofaş Fabrikası’nda üretmekte olduğumuz tüm modellerimize, imza niteliğinde “Cumhuriyet 100 Yaşında” logosu ekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti için bu özel ve senede Egea Ailesi, Doblo ve Fiorino modellerimizde bu logoya yer veriyoruz.”
Cumhuriyet'in 100. yılı
TOFAŞ bu yıl ürettiği Fiat araçlara Cumhuriyet’in 100. yılı logosu işleyecek.

Türkiye’deki ilk elektrikli Fiat 500e 

Türkiye'deki ilk elektrikli Fiat 500e yok sattı

Fiat Türkiye’nin zirve koşusunda elektrikli araçlar da pay almaya başladı. Türkiye’deki ilk elektrikli Fiat 500e markanın bu sınıftaki ilk otomobili oldu. Elektrikli FIAT 500e hatchback, 3+1 ve Cabrio seçenekleri ve La Prima versiyonuyla satışa çıktı. Araç online satılıyor. İlk araçların kısa sürede sahiplerini bulduğu belirtiliyor.
Leave A Reply

Your email address will not be published.