“Sınırlı üretim Ferrari” alamayan, Alfa sırasına girecek

Alfa Romeo tarihi Nring Serisi’ni koleksiyon haline getiriyor. Marka tarihinin anısına her yıla bir adet olacak şekilde toplam 108 adet Giulia Quadrifoglio Nring ve 108 adet de Stelvio Quadrifoglio Nring üretilecek.
Almanya Nurburgring’de pistin adıyla özdeşleştirilen Limited Edition modeller, performans ve İtalyan stilini harmonize ediyor. Özel seri bugünden itibaren EMEA adı verilen Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden sipariş alabilecek.
İtalyan marka bu özel seriyi koleksiyonerlere yönelik üretirken, Stelvio Nring ya da Giulia Nring alan müşterilere Nürburgring’de bir sürüş kursu da verilecek. İlk kez 1927’de açılan , Nürburgring pisti otomobilin temelini temsil eden ikonlardan biri neredeyse.
Alfa Romeo’nun ilk SUV modeli Stelvio Quadrifoglio da 20.832 km’lik Nürburgring Nordschleife pistini 7 dakika 51.7 saniyede tamamlayarak rekor kırdı. En hızlı SUV oldu.
Stelvio Quadrifoglio’da 510 beygir gücünde 600 Nm tork değerlerinde 2.9 litrelik V6 Bi-Turbo benzinli motor bulunuyor. Son hızı 283 km / saat olan otomobil 0’dan 100 km / saat hıza sadece 3.8 saniyede ulaşıyor.
Giulia Quadrifoglio ise aynı pisti 7 dakika 32 saniyede tamamladı. Son hızı 307 km / saat olan otomobilin 0’dan 100 km / saat hıza ulaşması 3.9 saniyede tamamlanıyor.
Giulia Quadrifoglio Nring ve Stelvio Quadrifoglio Nring Nürburgring Limited Edition modelleri tarihi bağı kutlamak için geliştirildi.
Alfa Romeo sadık müşterileri için planlanan 108’er adetlik özel seride şu özellkler öne çıkıyor; karbon-seramik frenler, Sparco yarış koltukları, Alcantara direksiyon simidi, karbon fiberden yapılmış marşpiyeller kimliği sergiliyor.
Harman Kardon premium ses paketi, 8.8 inç Alfa Connect 3D Nav bilgi-eğlence sistemi de dikkate alınmalı. Ayrıca Giulia, karbon tavanın öncülüğünü yaparken Stelvio, elektrikle çalışan panoramik tavanla donatılmış.
Stelvio, ilk defa 2.9 V6 Bi-Turbo motor; performans, çekiş, sürüş keyfi ve güvenlik konularında gelişmiş yenilikçi Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi ile birleştirildi. Her iki model de en iyi performansı her zaman en üst düzeyde sürüş zevkiyle birleştiren tüm elektronik sistemlerini koordine eden Alfa Şasi Domain Kontrolü’nü barındırıyor.
Spesifik olarak sistem, Q4 dört tekerden çekiş Aktif Tork yönlendirme sistemi, Aktif Süspansiyon gibi çeşitli aktif sistemleri eşzamanlı olarak harekete geçiriyor. Tork yönlendirme tüm sürüş şartlarında zemine en uygun güç aktarımını sağlıyor.
Standart olarak yer alan 8 vitesli ZF otomatik şanzıman, yarış modunda iken sadece 150 milisaniyede geçiş imkanı sağlıyor. Şanzıman, sürücüye güçlü ve hassas bir vites hızlanma hissi vermek için bir kilitleme kavramasına sahip.
Her ikisi de direksiyon arkasına entegre edilen alüminyum vites değiştiricileri bu sürüş zevkini zirveye taşımaya destek veriyor.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.