20. yıl özel Yamaha TMAX’teki 560 detayı

TMAX 20'inci Yıl Modeli

Yamaha TMAX bu yıl 20. yaşını kutluyor. Motosiklet severlerin hayatına 2001 yılında giriş yapan Yamaha TMAX, bu özel yılı yeni bir versiyon ile kutluyor. 20. yıl için özel tasarlanan Yamaha TMAX tüm dünyada yalnızca 560 adet olacak.

Yamaha Motor Türkiye 2021 hedefleri

20. yıl özel Yamaha TMAX 560 adet olacak

560 cc’lik modelini karşımıza çıkarmış olan Yamaha, bu kez 560 sayısını üretim adedine taşıdı. TMAX 20’inci Yıl Modeli, tüm dünyada yalnızca 560 adet olacak. Dünya üzerinde sadece 560 tane olan TMAX 20’nci Yıl Modeli onu tek yapan çeşitli yeniliklerle bezendi. En önemli özelliklerinden birisi, her scooter’a kendisine özgü “el işçiliği” sunan dövme karbon gövde. Tek tip dokuma desenli geleneksel karbon fiberden farklı olarak TMAX 20’nci Yıl Modelinde kullanılan dövme karbon fiber bileşenler, 560 ünitenin her birini benzersiz kılan kendi yüzey kaplamasına sahip.

yamaha tmax 560

Kendine özgü bumerang gövde panellerinin yanı sıra ön çamurluk ve ısı korumasına sahip susturucu, TMAX 20’nci Yıl Modeli daha dinamik bir görünüm veren güçlü ve hafif karbon malzemeden üretildi. Bumerang ve çamurluktaki sarı vurgular, orijinal modelin parlak sarı renk düzenini hatırlatıyor.Özel ısıtmalı selede, bumerang gövde panellerindeki ve ön çamurluktaki vurgulara uyum sağlayan sarı dikişler bulunuyor. Isıtmalı elcikler de standarttır ve bu ikonik sport scooter’ın teknik özelliklerini geliştiren özel tutamaklarla donatılmıştır.

Her bir modelin sahip olduğu üretim numarası da amblemde yerini alıyor. Bu da sürücünün aracını özel hissetmesini sağlıyor. Aynı zamanda motosikletteki kontrast bronz renkli jantlar da dikkat çekiyor.

20. yıl özel yamaha tmax 560

20. yıl özel Yamaha TMAX teknik özellikleri

Şimdiye kadarki en güçlü TMAX, 2020 yılında tanıtılmıştı. 560 cc’lik motordan gücünü alan yeni özel üretim modelin, motoru EU5 uyumlu. Motor 100 kilometrede ortalama 4,8 litrelik yakıt tüketiyor. Bu arada motorun 35 kW maksimum güç ve 55,7 Nm maksimum tork ürettiğini de belirtelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz