Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Yamaha Motor Türkiye 2021 hedeflerini açıkladı

Yamaha Motor Türkiye 2021 yılı için hedeflerini duyurdu. Düzenlenen etkinlikte EU5 motorlu yeni Yamaha motosiklet modellerine ilişkin açıklamalar da yapıldı.

2020 yılı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pandeminin gölgesinde geçti. Günlük rutinimize etki eden birçok değişiklik de bu dönemde gerçekleşti. Yamaha Motor Türkiye’nin verilerine göre, geçen yıl bireysel ulaşıma eğilim yüzde 40 oranında arttı. Toplam trafiğe çıkan motosiklet sayısı ise 200 bini aştı ve son 15 yılın en yüksek plaka kaydına ulaşıldı.

2021 Volkswagen Golf Türkiye fiyatı

Salgın bulaşından uzak durmak isteyenlerin gözdesi 50cc, 125cc ve 250cc scooter modelleri oldu. Hobby segmentindeki gezi odaklı motosikletlere de ilginin geçen yıla göre yüzde 5 oranında arttığı açıklandı.

Yamaha Motor Türkiye 2020 satışları

Yamaha Motor Türkiye, düzenlediği bir dijital basın etkinliğiyle hem geçen yılın verilerini açıkladı hem de 2021 yılına dair vizyonunu basın mensuplarıyla paylaştı. Açıklanan verilere göre marka, 2020 yılını 11.404 adetlik bir satışla kapattı. adet satış rakamı ile kapattı. Tracer 9, Tracer 7, Niken gibi uzun mesafeli sürüşler için tasarlanan modellerin yer aldığı hobby segmentinde yüzde 24, XMAX ailesi, NMAX gibi ulaşım amaçlı şehir içi kullanıma yönelik motosikletlerin yer aldığı middle segmentinde ise adetsel bazda yüzde 38’lik pazar payına sahip oldu.

yamaha traler 9

Basın toplantısında konuşan Yamaha Motor Türkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever şunları söyledi:

“Bu dönemde en çok 700 cc üstü Hobby sınıfı ve XMAX, NMAX gibi şehir içi ulaşıma yönelik scooter modellerinin satışı gerçekleşti. 11.404 adet satış rakamına ulaşarak başarıyla 2020’yi kapadık. 2021 bizim için yeniliklerden besleneceğimiz, 360 derece hizmet odaklı bir yıl olacak. Yenilenen modellerimiz, yeni hizmetlerimiz, yeniden yapılanan Yamaha bayi ve servis noktaları ile yaşam boyu Yamaha kullanıcıları yaratma yolunda ilerleyeceğiz”

Yamaha Motor Türkiye 2021 hedefleri

Dijital etkinlikte markanın 2021 yeniliklerine de değinildi. Bu yeniliklerden biri Uydu Şube uygulaması. Cansever “2021’de bizi hizmette farklılaştıracak uygulamamız “Uydu Şube” ile daha önce ulaşamadığımız ve Yamaha kalitesinde satış ve satış sonrası hizmeti almak isteyen müşterimize de ulaşarak 2020’da yüzde 83’e ulaşan Müşteri Memnuniyet oranımızı yüzde 100’e yaklaştırmayı hedefliyoruz” dedi. Yamaha pilot “Uydu Şube”yi Manisa Akhisar’da hayata geçirdi ve bu yıl içinde Tire, Silifke, Osmaniye, Afyon ve Tokat’ta da “Uydu Şube”ler açmayı hedefliyor.

Otomobil kredileri taksit düzenlemesi

Bu yıl içinde daha düşük CO2 emisyonu ve doğaya dönüş projeleri olduğuna değinen Yamaha aynı zamanda toplumsal cinsiyet eşitliğine de dikkat çekti. Hem trafikte kadın sürücülerin sayısını artırmak hem de pandemiyle büyük artış gösteren kurye hizmetinde çalışan kadınların sayısını artırmak, iş gücü yaratmak için bu yıl kadınlara Yamaha Riding Academy’de ücretsiz motosiklet eğitimi verileceği açıklandı. Kadınlar için bu eğitimin takvimi, pandeminin durumuna göre, nisan ayının başında duyurulacak.

EU5 motorlu yeni Yamaha motosiklet modelleri

Geçtiğimiz yıllarda XMAX 250, NIKEN, Tenere 700 ve R1M modellerini online sipariş ve satış sistemi üstünden tüketici ile buluşmuştu. Yapılan açıklamaya göre, bu uygulama 2021 yılında da devam edecek.

Marka, motosiklet sektöründe oyunun kurallarını değiştiren ve üreticileri daha çevreci yenilikler yapmaya zorlayan EU5 düzenlemelerini yeni modellerinde hayata geçirdi.

Yamaha’nın efsaneleşen XMAX ailesi ve bu yıl 20. yılını kutlayan MAX’lerin büyük abisi TMAX EU5 uyumlu motorlarıyla alıcı bulacak. Seyahat meraklıları için tamamen yenilenen elektronik özelliklerle gelen yeni Tacer 9 ve Tracer 9 GT modelleri uzun yol konforu ile birlikte birçok sürüş desteği de sunuyor. Yeni gövdesiyle 2021 model MT-07 ve EU5 889 cc CP3 motoruyla 2021 model MT-09 da yine gözde modeller olarak yüksek talep görüyor.

Yamaha bLU cRU ‘Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı’ devam edecek

bLU cRU, geçen yıl Yamaha Motor’un dünya pistlerinde Türkiye adına yarışacak genç yetenekleri ortaya çıkarmak ve desteklemek amacıyla geçen yıl başlatılmıştı.

Bahattin Sofuoğlu 2020 Dünya Supersport 300 şampiyonasında dünya 3.’üncülüğüne elde etti. Yamaha bLU cRU ‘Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı’ bu yılda seçmeler düzenleyerek yeni şampiyonlar çıkarmayı hedefliyor

2021 birinciliği için hazırlanan yarışçılardan Toprak Razgatlıoğlu 21-23 Mayıs tarihinde ilk yarışına çıkacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.