2020’lerin Opel’i böyle olacak: İpucu Vizor, resmi adı GT X Experimental

Bir yıldır yoluna Fransız PSA çatısı altında devam eden Alman Opel, yeni otomobillerinin ön yüzünü gösteren ipucunu yayınladı. Vizör adıyla ortaya çıkan ön yüz öncelikle Opel GT X Experimental bu yıl içinde meraklıları ile buluşacak. Opel GT X Experimental Konsept otomobil ile markanın ve gelecekte sunacağı modellerin ipuçlarını gösteriyor.

Opel Avrupa CEO’su Michael Lohscheller yeni çalışmaları hakkında ilk açıklamayı şöyle yaptı:

“Tasarım ve mühendislik ekiplerimizi, değerlerimizi güçlü şekilde gözler önüne sermek için yeni bir konsept otomobil geliştirmek üzere görevlendirdik. Ortaya çıkan sonuç ise bu yıl içinde sergileyeceğimiz Opel GT X Experimental oldu.”

Opel’in yeni konsepti bayıl tamamen ortaya çıkacak.

2020’li yılları beklemek gerekecek

Opel GT X Experimental 2020’li yılların ortalarında pazara sunulacak Opel’lerin nasıl görüneceğinin işaretlerini taşıyor.

Yeni konsept otomobilde ilk göze çarpan nokta ön tasarımı. Konsept model, gelecek modellerde de görülecek dikkat çekici “Opel Pusulası” tasarımını taşıyor. Pusula tasarımınında logoyu dikey ve yatay olarak çevreleyen iki hat vurgulanıyor.Dikey hat kaputtan logoya doğru giderken, yatay hat ise kanat şeklindeki gündüz farlarından geçiyor. Logo ise ortada tasarımın odağına yerleşiyor.

Farlar, gündüz farları, destek sistemlerinin kamera ve sensörleri logo ile birlikte koruyucu bir tasarım unsurunun içinde bulunuyorlar. Motosiklet kaskının göz siperini andıran bu tasarım unsuruna Opel tasarımcıları “vizor” adına verdi. İlk defa GT X Experimental ile görücüye çıkacak “vizor” gelecekte tüm yeni Opel modellerine güçlü ve rafine bir görünüm kazandıracak.

Opel Vizor ön panel

Adı Opel GT X Experimental

İsmini Opel’in standartları belirleyen konsept otomobil geleneğinden alan Opel GT X Experimental bu sene ortaya çıkacak.

Alman otomobil üreticisi, 1965 yılında sergilediği sportif Experimental GT ile Avrupa’nın ilk konsept otomobilini tasarlamıştı.

Markanın daha yeni tasarımları olan Monza Concept (2013) ve GT Concept (2016) ise GT X Experimental’e giden yapıtaşları oldu.

Opel’deki Alman ruhu ile devam

Opel’in Tasarımdan sorumlu başkan yardımcısı Mark Adams, “Alman kimliği ile gurur duyan bir markayız ve yeni tasarımımızda günümüz modern Alman ruhunu yakalamayı hedefledik. Dikkat çekici, heyecan uyandıran modeller tasarlarken aynı zamanda da bu modellerin fazlalıklardan arınmış olmasını arzuluyoruz. Yeni konsept otomobilimiz bu duruşumuzu net şekilde yansıtıyor ve gelecek otomobillerimiz hakkında önemli fikirler veriyor” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.