En lüks elektrikli Mercedes EQS Türkiye’ye ne zaman gelecek?

2022 mercedes eqs türkiye
Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

2022 Mercedes EQS modelinin kabinini daha önce görmüştük. Şimdi ise sıra büyük resmi görmeye geldi. 2019’da tanıtılan Vision EQS konseptinin üretim versiyonu, geleneksel S-Class modeline elektrikli bir alternatif olarak tanıtıldı. 2022 Mercedes EQS özellikleri ile lüks araç segmentine yeni bir soluk getirdi. 2022 Mercedes EQS Türkiye pazarına ne zaman gelecek?

2022 Mercedes EQS özellikleri

0,20 Cd sürtünme katsayısı ile başarılı bir Cd değerine ulaşan EQS’in bu yapısı sürüş menziline de pozitif yönde yansıyor. EQS, aynı zamanda düşük rüzgar sürtünmesi ile en sessiz araçlardan biri olarak öne çıkıyor.

2021 Hyundai Elantra Türkiye fiyatı

EQS aynı zamanda enerji geri kazanımı için de çok iyi değerler kaydediyor: DAuto enerji geri kazanım programında 5 m/s², yavaşlama anında 3 m/s² geri kazanımla (2 m/s² tekerlek frenleri) yavaşlama sağlanıyor. Bu durum, fren pedalını kullanmadan durma noktasına kadar yavaşlamayı sağlarken, aynı zamanda menzil de yüksek geri kazanım seviyesinden (290 kW’a kadar) yararlanıyor.

1
2
3
4
5
Önceki İçerikHyundai Elantra 2021 Türkiye fiyatı açıklandı
Sonraki İçerikSeat Ibiza, 2021 makyajını yaptı
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz