Ford’dan yeni bir lüks SUV geliyor

Ford’un lüks segment SUV’u Edge, ileri sürüş destek teknolojileri ve 238 PS güç üreten yeni EcoBlue çift turbolu motoruyla ilk kez Cenevre’de Avrupalı otomotiv tutkunlarının beğenisine sunuluyor.
Makyajlı haliyle kendini gösteren Edge, daha sportif ve stil sahibi yeni tasarımı, 238 PS güç üreten yeni EcoBlue çift turbolu motoruyla, ST Line donanımıyla premium konfor sunan donanımlarıyla kendini gösterdi.
Yeni Ford Edge’i, SUV ailesinin en teknolojik modeli haline getiren sürüş destek teknolojileri arasında ikincil çarpışma freni, acil durum manevra destek sistemi, geliştirilmiş adaptif hız kontrol sistemi ve şerit hizalama sistemleri bulunuyor.
Çift turbolu motorla büyük bir değişim yaşayan Yeni Edge’de, 2.0 litrelik EcoBlue çift turbolu dizel motorun en güçlü versiyonu, 238 PS azami güç üretiyor. 8 ileri tam otomatik şanzıman ve 4×4 çekiş sistemiyle sunulabiliyor.
Ford Edge, premium sedefli beyaz gövde rengi ile dış tasarımında stil sahibi bir görünüme bürünüyor. Yeni Edge’in geniş ön ızgarası,yeni ön farları, siyah renk 20 inç alüminyum jant seçeneği‘sportif’ karakterine vurgu yapıyor.
Apple CarPlay ile eşleştirilebilen Ford’un sofistike SYNC 3 araç içi bilgive eğlence sistemi, 8 inç renkli dokunmatik ekranla destekleniyor.
Ford ve Bang & Olufsen’in işbirliği ile geliştirilen B&O Play ses sistemi, ısıtmalı ve soğutmalı deri koltuklar Ford Edge’i premium sınıfına konumlandırıyor. 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.