500 bininci Dacia kimin olacak: Yeni Jogger ve Spring geliyor

Fiyat performans otomobillerinin öncü markalarından Dacia, Türkiye’de gözünü 500 bininci otomobiline çevirdi. 2022 yılı son aylarında satışa çıkacak 7 koltuklu yeni Jogger ve 2023 yıloı ikinci çeyreğide satışa çıkacak tamamen elektrikli Spring ile Türkiye’deki 20. yılında 500 bininci otomobilinin sahibine ulaşmasını sağlamayı planlıyor.

Temmuz performansı ile kazananlar listesinde

Temmuz ayında Türkiye pazarında 3.566 adet araç satan marka, yüzde 8,7 pazar payı elde ederek, en çok satan markalar sıralamasında 4. basamağa çıkarak, adını kazananlar listesine yazdırdı.

Dacia markasının 2023 hedefinde 2004 yılında giriş yaptığı Türkiye pazarında toplamda 500 bin satış adedine ulaşmak bulunuyor.

7 koltuklu Jogger, bu yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa çıkacak.

Hedefte 500 bininci Dacia satışı var, yeni Jogger 2022 sonu gelecek

Dacia’nın tüketicilerinin öncelikli ihtiyaçlarına cevap veren bir marka olduğunu ifade eden MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, “Türkiye’de yakaladığımız başarı, marka felsefesinin Türk tüketicisinin beklentileriyle ne kadar örtüştüğünü ortaya koyuyor. Gelecek yıl marka olarak, Türkiye pazarına girdiğimiz tarih itibarıyla toplamda 500 bininci satışımıza ulaşmayı hedefliyoruz.

Duster, segmentini uzun yıllardır domine ederken, Sandero ve Sandero Stepway ise B segmentinde iddialarını ortaya koyuyor.

Bunlara ek olarak; yılın son çeyreğinde yeni marka kimliğiyle birlikte lansmanını gerçekleştirmeyi planladığımız 7 koltuklu yeni Jogger ise binek otomobil pazarında önemli bir boşluğu dolduracak. Bir station wagonun uzunluğu, bir MPV’nin genişliği ve bir SUV’un görünümü ile Dacia Jogger çok yönlü gerçek bir aile aracı.

Yüzde 100 elektrikli Dacia Spring, 2023 yılı ilk yarısında Türkiye’de satılmaya başlanacak elektrikli modeller arasında yer alıyor.

Örtüsü kaldırıldığından bu yana büyük bir merak uyandıran, %100 elektrikli Spring ise en ekonomik elektrikli otomobil olma iddiasıyla bizleri heyecanlandırıyor. 2023’ün ilk yarısında Spring modelimizi de ülkemize getirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.